Avtor: Župnija Selca Objavljeno: 11. 12. 2022

torek

Lucija, devica, mučenka

sreda

Janez od Križa, duhovnik, cerkveni učitelj

četrtek

Antonija, Krizina in druge drinske   mučenke

petek

božična devetdnevnica

17.00 – ++Turkovi in tete

božična devetdnevnica

17.00 –  Jeríčevi

nedelja

4. adventna nedelja

V adventu bo ob nedeljah na koncu svete maše še skupno češčenje Najsvetejšega z litanijami in eno desetko rožnega venca. Pred Najsvetejšim bomo prosili in molili za mlade pare in tudi  za tiste, ki že imajo otroke in živijo skupaj, da bi sklenili zakrament svetega zakona.

V župniji je v adventnem času možnost, da sprejmete na svoj dom kip Marije Brezmadežne. Na razpolago so trije kipi. Za obisk kipa se dogovorite z vašim predstavnikom v Župnijskem pastoralnem svetu. Radi sprejmite Marijo in ob njej poživite družinsko molitev in vero v prihajajočega Gospoda.

Danes (sobota) bo ob 19. uri v Selcih v župnišču v Krekovi dvorani Krekov večer. Gost večera bo prof. dr.  Janez Juhant, ki bo predstavil knjigo LAMBERT EHRLICH – PREROK SLOVENSKEGA NARODA. Vabljeni.

V tem tednu imajo veroučenci med veroukom spovedovanje. Za mlade in odrasle bo priložnost za sveto spoved v petek in soboto eno uro pred sveto mašo.

V petek se prične devetdnevnica pred božičnim praznikom.

Zadaj si vzemite novo številko Misijonskih obzorij, kupite pa si lahko kadilo, oglje, Pratiko in Marijanski koledar.

V nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana  041/798 376 ali duhovnega pomočnika Cristiana 031/564 581.