Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 19. 11. 2022

Klemen I., papež, mučenec

17.00 –  na čast sv. Klemenu

četrtek

Andrej in drugi vietnamski mučenci

petek

Katarina Sinajska, devica, mučenka

17.00 –  Tine in Jerca Šolar

Leonard Portomavriški, redovnik

nedelja

1. adventna nedelja

8.30 – ++Koreniškovi in Lajbonovi

Danes je praznik Kristusa Kralja vesoljstva in za našo župnijo praznik celodnevnega češčenja Svetega Rešnjega Telesa.  Sedaj bomo izpostavili Najsvetejše in zmolili litanije in prejeli blagoslov, nato bo Najsvetejše izpostavljeno do 16. ure. Razpored češčenja po vaseh: ob 9-ih: Lavtarski vrh, Čepulje; ob 10-ih: Bukovščica; ob 11-ih: Knape; ob 12-ih: mladina in otroci; ob 13-ih: Laško, Pozirno; ob 14-ih: Hrib, Dunaj; ob 15-ih: Strmica; ob 16-ih: sklep s sv. mašo, ki jo bo vodil kapucin Joško Smukavec. Vzemite si čas in se pridite zahvaljevat, slavit, prosit ali samo gledat, ne bo vam žal!

Danes zaključujemo teden zaporov, začenjamo pa Teden Karitas. Koncert Klic dobrote bo v sredo ob 20. uri. Lepo vabljeni k poslušanju, gledanju in darovanju.

V sredo goduje naš farni zavetnik sv. Klemen. Lepo vabljeni k sveti maši ob 17. uri. Po maši bo srečanje za člane ŽPS.

V petek bom obiskoval bolne in starejše farane na domu.

V soboto bo župnijsko romanje. Odhod avtobusa s češnjice bo ob 6. uri, tudi sem v Bukovščico pride. Prispevek za prevoz, kosilo in večerjo je 45 €. Gremo po Grozdetovih stopinjah. Potrebno pa se ponovno prijaviti.

V nedeljo na 1. adventno nedeljo, ko je nedelja Karitas, bo pri maši nabirka za Karitas. Otroci pa ste povabljeni k prav posebnemu darovanju. Vsi otroci ste povabljeni, da bi med darovanjem spredaj pred oltar prinesli igračo, ki bi jo darovali za otroke, ki nimajo igrač. Torej, odpoveš se dobri, uporabni igrači in jo daruješ drugemu otroku. Igrače bomo odpeljali na Škofijsko Karitas, kjer jih bodo razdelili otrokom v stiski.

Povabljeni tudi, da prinesete v nedeljo v cerkev svoje adventne venčke, da jih bomo blagoslovili.

V nedeljo bo v Selcih ob 15-ih dekanijsko srečanje za člane ŽPS.

V nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.