Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 1. 11. 2022

Oznanila, 31. navadna – 30. 10. 2022

nedelja

ura se prestavi na zimski čas

ponedeljek

Volbenk, škof

torek

VSI SVETI

zapovedan praznik

8.30 –  za zdravje

14.00 – ++teta in sorodniki

sreda

spomin vseh vernih rajnih

16.00 –  molitev rožnega venca

17.00 –  po namenu svetega očeta

četrtek

Viktorin Ptujski, škof, mučenec

petek

Karel (Drago) Boromejski, škof

prvi petek

17.00 –  ++Marija Štrolc

Zaharija in Elizabeta, starša Janeza Krstnika

17.00 –  ++Kajžarjevi (Zabrekve)

nedelja

32. nedelja med letom - zahvalna

Papež še vedno vabi k molitvi in postu za mir v Ukrajini. Molitev rožnega venca pred sveto mašo bo namenjena v ta namen.

Ker je virus Covid-19  med nami, pridite k sveti maši samo, če ste zdravi, med tednom je priporočena, pri nedeljskih svetih mašah pa je obvezna maska, razkuževanje rok in varnostna razdalja.

Zahvaljujem se vam za vse današnje darove, ki ste jih namenili za misijone.

Danes ponoči se ura prestavi na zimski čas.

V ponedeljek bom obiskoval bolne in ostarele farane na domu.

V torek je praznik vseh svetih. Sveti maši bosta ob 8.30 in ob 14-ih. Po sveti maši ob 14. uri bodo molitve na pokopališču. Pri obeh svetih mašah bo darovanje za potrebe cerkve. V sredo na spomin vseh vernih rajnih vabljeni ob 16. uri k moliti rožnega venca in ob 17. uri k sveti maši. Vabljeni tudi, da v teh prvih osmih dneh novembra radi izpolnite pogoje za prejem popolnega odpustka (spoved, obhajilo, molitev Vere Očenaša Zdrave Marija, Slava Očetu po namenu svetega očeta), ki ga lahko namenite za duše v vicah.

V nedeljo je zahvalna nedelja. Temu primerno naj bo okrašena cerkev. Pri sveti maši bo v soboto darovanje za župnika Damjan. V soboto pa ste k sveti maši ob 17. uri povabljeni tudi letošnji zakonski jubilanti. Povabljeni pa tudi tisti, ki ste praznovali v zadnjih dveh letih a tega spomina in zahvale zaradi covida 19 nismo mogli imeti. Kdor bo prišel naj to do srede sporoči ga. Špeli Tomažin.

Čim prej se prijavite na romanji za moške ter kmete in kmetice.

Od jutri (nedelje) naprej bo v naših župnijah nov duhovni pomočnik Cristian Balint.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.