Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 16. 10. 2022

Farni list št.12 (16.10.2022)

NAJVEČJA ZAPOVED

Kristusov evangelij razglaša eno samo zapoved! Ko je neki farizejski učitelj postave povprašal Jezusa, katera je največja zapoved, je Božji učenik preprosto dogovoril: »Ljubi Gospoda, svojega Boga, z vsem srcem, z vso dušo in z vsem mišljenjem. To je največja in prva zapoved. Druga pa je njej podobna: Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe. Na teh dveh zapovedih stoji vsa postava in preroki« (Mt 22,37-40).

Da, ljubezen je tista, ki vliva zaupanje v srce in z zaupanjem mir in srečo. Kdor ljubi s čisto nesebično Kristusovo ljubeznijo, se nikogar in ničesar ne boji. Najmanj pa se boji Kristusa in njegove sodbe. Saj bo Kristus, njegov prijatelj in brat, le njegov pravični in dobri plačnik. Toda ljubezen nikakor ne sme ostati le v čustvih in besedah. Kristus nas vedno znova poziva k dejanjem – dejanjem ljubezni!

Dvajset stoletij že krščanstvo priča o čudovitih delih ljubezni. Kaj vse so mnogi žrtvovali za Kristusa v svojih bratih in sestrah. Nepretrgan niz duhovnih in telesnih del usmiljenja se blešči pred našimi očmi in nas vzpodbuja, da tudi mi v našem mrzlem, od sovraštva razklanem veku, spolnimo svojo dolžnost žive krščanske ljubezni. Zapišimo si z velikimi neizbrisnimi črkami v svoj delovni program: Vsaj eno dobro delo vsak dan! Iz čiste ljubezni storjena dobra dela so in ostanejo naša edina tolažba za tisti veliki sodni dan, ki mora priti in se mu nihče ne more izogniti.                       Po: S. Janežiču

Celoten farni list si lahko ogledate na spodnji povezavi!!!