Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 3. 10. 2022

Farni list št.11 (18.9.2022)

OBVESTILA

• Ker se virus Covid-19 vedno bolj širi, pridite k sveti maši samo, če ste zdravi, med tednom je priporočena, pri nedeljskih svetih mašah pa je obvezna maska, razkuževanje rok in držanje varnostne razdalje. V Selcih povabljeni, da dokler so žegnanja, pridite ob nedeljah k sveti maši tudi v večjem številu ob 7. uri. Od nedelje, 9. 10., pa bodo v Selcih tri svete maše in sicer ob 7-ih, 8.30 in 10-ih.
  • V torek, 20. 9., ste k sveti maši in po njej k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov naših družin še posebej vabljeni farani iz Ševelj.
  • V torek, 20. 9., ima srečanje druga zakonska skupina.
  • V petek, 23. 9., bo v Selcih v župnišču in pred cerkvijo mednarodna noč netopirjev. Ob 16.30 se bodo pričele delavnice za otroke, ob 18. uri bo predavanje »Skrivnostni nočni letalci«, po sveti maši pa bo opazovanje izletavanja netopirjev in poslušanje netopirjev s posebnimi napravami. Lepo vabljeni vsi, še posebej družine z otroki. Dogodek je brezplačen.
  • Od petka, 23. 9., do nedelje, 25. 9., bodo birmanci na duhovnih vajah. Vabljeni k molitvi zanje!
  • V nedeljo, 25. 9., bo pri vseh mašah nabirka za Zavod sv. Stanislava.
  • V ponedeljek, 26. 9., in torek, 27. 9., odpade verouk pri župniku Damjanu.
  • V sredo, 28. 9., se prične devetdnevnica pred sveto birmo.
  • V petek, 30. 9., ima srečanje prva zakonska skupina.
  • S petka, 30. 9., na soboto, 1. 10., bo tiho celonočno češčenje Najsvetejšega. Lepo vabljeni k molitvi za birmance in nove duhovne poklice.
  • V soboto, 1. 10., se začne mesec oktober – mesec pobožnosti rožnega venca. Vabljeni k molitvi doma in tudi v cerkev. Veroučenci vabljeni, da k molitvi rožnega venca in sveti maši pridete vsaj enkrat med tednom. In sicer 1., 2. in 3. razred ob torkih, 4. in 5. razred ob četrtkih, 6. in 7. razred ob sobotah ter 8. in 9. razred ob petkih. Molitev rožnega venca se bo pričela 30 minut pred sveto mašo. Ob nedeljah ob 14. uri bodo molitev rožnega venca vodile naslednje skupine: 2. 10.: ŽPS,  9. 10.: mladina,   16. 10.: zakonci,  23. 10.: Karitas, 30. 10.: možje.
  • V soboto, 1. 10., bodo od 8. ure naprej čistili farno cerkev starši birmancev.

Teden za življenje bo potekal od 2.  do 9. 10. Pohod za življenje 2022 bo v  soboto, 1. 10., ob 9.30 na Prešernovem trgu v Ljubljani. Pohod za življenje je enkratna priložnost v letu, da javno pokažemo, da nam gre za pravico do življenja nerojenih otrok, da se zavzemamo za pomoč mamam in očetom v stiski, tako da bi vsi spočeti otroci lahko zagledali luč dneva in lepoto sveta.  Zakaj je pomembno, da bi šli na Pohod za življenje?

Zato, ker je to odlična preventiva za naše otroke, vnuke in druge sorodnike, da se bodo izognili tragični izkušnji splava. Sprejmite odločitev, da boste prišli na Pohod za življenje, pogovarjajte se s svojimi otroki in mladostniki o tem, morda pripravite transparent in ga ponosno prinesite s seboj. Program bo lep, pester in živopisan, na kožo pisan vsem generacijam. Zato res prav vsi dobrodošli. Potrebna je prijava!

• V nedeljo 2. 10., ima srečanje peta zakonska skupina.
  • V četrtek, 4. 10., bo ob 20. uri srečanje šeste zakonske skupine. Vabljeni vsi prvotni pari in tudi novi, ki bi sodelovali v zakonski skupini!
  • V četrtek, 6. 10., bo ob 18.15 srečanje g. birmovalca Franca Petriča z birmanci, njihovimi starši in botri.
  • V petek, 7. 10., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • V torek, 11. 10., ste k sveti maši in po njej k molitvi pred Najsvetejše za blagoslov naših družin še posebej vabljeni farani z Bukovice.
  • V četrtek, 13. 10., bo ob 20.10 priprava na prejem zakramenta svetega krsta, ki bo podeljen v nedeljo, 16. 10.
  • V soboto, 15. 10., bo v Škofji loki dekanijsko srečanje ministrantov.
  • V nedeljo, 16. 10., bo ob 10. uri oratorijska sveta maša.
  • Za mesec november lahko naročite molitve za vaše pokojne.
  • Romanja: 22. 10., župnijsko; 12. 11., za moške; 19. 11., za kmete in kmetice.

BUKOVŠČICA

• Veroučenci v mesecu oktobru vabljeni k molitvi rožnega venca pol ure pred sveto mašo v cerkev in sicer od 1. do 5. r. ob petkih in od 6. do 9. r. ob sobotah.
  • V petek, 7. 10., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • Glej vsa obvestila zgoraj!!!

Celoten farni list si lahko ogledate na spodnji povezavi!!!