Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 22. 09. 2022

ponedeljek

Januarij, škof, mučenec

torek

Andrej in drugi korejski mučenci

sreda

Matej (Matevž), apostol, evangelist

četrtek

Mavricij, mučenec

petek

Pij iz Piertrelcine, redovnik, spovednik

18h –  v zahvalo angelom varuhom

Jelka Flander, obl.

Anton Martin Slomšek, škof

18h –  Luka Rant (sosedje)

Gabrijel Eržen, obl.

nedelja

26. nedelja med letom - Slomškova

Papež še vedno vabi k molitvi in postu za mir v Ukrajini. Molitev rožnega venca pred sveto mašo bo namenjena v ta namen.

Jutri bo ob 10.15 žegnanje v Lajšah.

Obhajamo nedeljo svetniških kandidatov ljubljanske nadškofije duhovnika Andreja Majcna, nadškofa Antona Vovka, škofa Janeza Frančiška Gnidovca, škofa Friderika Baraga, profesorja Antona Strleta in mistkinjo Magdaleno Gornik. V ljubljanski stolnici bo jutri (nedelja, 18. 9.) ob 15. uri molitvena ura in nato somaševanje, ki mu bo predsedoval ljubljanski nadškof Stanislav Zore.

Jutri bo ob 9. uri v Selcih oratorijska sveta maša.

Ker se virus Covid-19 vedno bolj širi, pridite k sveti maši samo, če ste zdravi, med tednom je priporočena, pri nedeljskih svetih mašah pa je obvezna maska, razkuževanje rok in držanje varnostne razdalje. V Selcih povabljeni, da dokler so žegnanja, pridite ob nedeljah k sveti maši tudi v večjem številu ob 7. uri. Od nedelje, 9. 10., pa bodo v Selcih tri svete maše in sicer ob 7-ih, 8.30 in 10-ih.

V petek bo v Selcih v župnišču in pred cerkvijo mednarodna noč netopirjev. Ob 16.30 se bodo pričele delavnice za otroke, ob 18. uri bo predavanje »Skrivnostni nočni letalci«, po sveti maši pa bo opazovanje izletavanja netopirjev in poslušanje netopirjev s posebnimi napravami. Lepo vabljeni vsi, še posebej družine z otroki. Dogodek je brezplačen.

Od petka do nedelje bodo birmanci na duhovnih vajah. Vabljeni k molitvi zanje!

V soboto bo v Škofji loki pri kapucinih romarski shod na čast p. Piju. Več si preberite na oglasni deski ali si zadaj vzemite poseben listič s programom.

V soboto bo  nabirka za Zavod sv. Stanislava.

Jutri teden je žegnanje na Sv. Mohorju.

Zadaj lahko vzamete nov Farni list. Vzamete lahko tudi nov Vincencijev koledar, poleg koledarja vzemite tudi kuverto v kateri je dopis in položnica.

V nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.