Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 19. 08. 2022

Janez Eudes, duhovnik

19h –  Alojz Bambič

Bernard, opat, cerkveni učitelj

19h –  Vinko Klemenčič, obl.

Ivan Benedik, obl.

nedelja

21. nedelja med letom

Papež še vedno vabi k molitvi in postu za mir v Ukrajini. Molitev rožnega venca pred sveto mašo bo namenjena v ta namen.

V ponedeljek, je zapovedan praznik Marijino vnebovzetje - veliki šmaren. Pri sveti maši, ki bo ob 8.30 bomo obnovili posvetitev našega naroda Mariji.

Zahvaljujem se vam za molitveno podporo počitniških dni v Izoli, res smo se lepo imeli in nikomur se ni nič hudega zgodilo. Naprošeni pa za molitveno podporo še naprej saj bo v tednu, ki je pred nami, potekal Oratorij v Selcih na katerega se je prijavilo 182 otrok za katere bo skrbelo 55 animatorjev. Program za otroke se bo odvijal v župnišču in okoli njega, zato ste vsi vozniki naprošeni, da ste še posebej previdni. Gospodinje prosimo, da za otroke prinesete kakšno škatlo piškotov, ki bodo prišli prav ob malici ali po popoldanskih igrah. Otroci in animatorji bodo zelo veseli vsake sladke ali slane dobrote. Za torek smo dogovorjeni z gospodinjami s Hruševe gore, da bodo prinesle bobe in flancate. Zjutraj je pričetek oratorija ob 9. uri v cerkvi, popoldne ob 16. uri pa starši pridite otroke iskat na parkirišče pri pokopališču. Vsi farani vabljeni, da z molitvijo duhovno podprete oratorij. V ponedeljek, prvi dan, na praznik, pričnemo Oratorij ob 9. uri v cerkvi, končamo pa ob 12. uri s sveto mašo.

Jutri v nedeljo bo žegnanje na Bukovici, prihodnjo nedeljo pa je na Sv. Križu.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.