Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 7. 10. 2014

Srečanje birmancev z opatom Janezom Novakom

(torek, 7.10.2014)

Predstavitev priprave na birmo

ROK:  Spoštovani opat Janez, spoštovani starši, botri in župljani! Naša bližnja priprava na samostojno krščansko življenje je potekala zadnji 2 leti. Pri rednem verouku smo se pogovarjali o vprašanjih, katere obsega katekizem za mlade, imenovan YOUCAT. Tu smo izvedeli številne odgovore na pomembna življenjska vprašanja. Veroučna srečanja so potekala pod vodstvom župnika Damjana Prošta.

TAJA: Poleg rednega verouka smo imeli tudi srečanja v birmanskih skupinah pod vodstvom animatorjev. Tu smo spoznavali, s kakšnimi darovi Sv. Duh obdari birmanca, če za sprejem teh darov odpre svoje srce.

ROK: V bližnji pripravi na prejem darov Sv. Duha smo imeli duhovne vaje od 26.  – 28.  septembra v Repnjah. Duhovne vaje je vodila sestra Urša Šebat s pomočjo sester Eme in Martine, ter animatorjev. Spoznavali smo, kako je Sv. Duh deloval po apostolu Petru in slovenskemu mučencu Lojzetu Grozdetu. V praktični ponazoritvi, ko smo morali preko različnih ovir z zavezanimi očmi, smo nazorno videli, kako nam hudobni duh vsiljuje zgrešene misli in kako nas Bog navdihuje za prave odločitve. Ob petju, molitvi in Sv. maši smo gradili most med nami in Bogom.

TAJA: Naši starši nam s svojim zgledom, molitvijo in nasveti pomagajo na poti v samostojno krščansko življenje. Vsa duhovna priprava, ki smo je deležni, je usmerjena k temu, da bi postali samostojni, pokončni in zreli kristjani. V zadnjih dneh pred Sv. birmo se udeležujemo 9-dnevnice in poleg udeležbe pri Sv. maši, molitve in petja razmišljamo o darovih Sv. Duha. Zavedamo se, da smo večkrat še vse preveč mladostno razigrani, ter da premalo zavzeto delamo za svoj duhovni napredek. Veseli bomo, spoštovani opat Janez, če bomo deležni tudi Vaše molitve.

ROK: Na Sv. birmo se nas pripravlja 37 učencev iz 9. razreda. Od tega je 20 fantov in 17 deklet. Nekateri šolo obiskujejo v Železnikih, drugi pa v Škofji Loki. Verouka pa se udeležujejo nekateri birmanci na Prtovču, drugi na Bukovici, ter ostali v Selcih.

TAJA: Veseli bomo, če nam boste g. opat povedali, kako ste se Vi pripravljali na Sv. birmo in kakšne spomine imate na prejem zakramenta Sv. birme.

Rok Miže in Taja Basaj