Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 17. 07. 2022

19h –  Ciril in Katarina Rant

nedelja

17. nedelja med letom - Krištofova

Papež še vedno vabi k molitvi in postu za mir v Ukrajini. Molitev rožnega venca pred sveto mašo bo namenjena v ta namen.

V nedeljo je Krištofova nedelja. To je dan, ko se bomo Bogu zahvalili za to, da smo gibljivi, da se lahko vozimo iz kraja v kraj, da lahko opravljamo svoje poklicne dolžnosti, poskrbimo za vsakdanji kruh, se družimo in občudujemo lepoto narave in drugih krajev. V soboto bo ob koncu svete maše  blagoslov avtomobilov, da bi nas Bog na priprošnjo svetega Krištofa varoval na vseh poteh življenja. Seveda vas pa tudi lepo prosim, da ob tej priložnosti namenite svoj dar v zahvalo za srečno prevožene kilometre. Z vašim darom MIVA Slovenija poskrbi za prepotrebna vozila našim misijonarjem. Naj vas vodi geslo: »Za MIVO darujem, življenja rešujem!« Svoje darove za MIVO boste lahko oddali v poseben nabiralnik. Že v naprej se vam zahvaljujem v imenu misijonarjev za vsak vaš dar!

Prihodnja nedelja je na pobudo papeža Frančiška posvečena tudi starim staršem.

Vzemite nov Farni list.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.