Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 26. 06. 2022

Rojstvo Janeza Krstnika

petek

Srce Jezusovo

19h –  ++Benedik (Strimica)

Srce Marijino

19h –  Pavla Balanč

Marija Lavtar, obl.

nedelja

13. nedelja med letom

Papež še vedno vabi k molitvi in postu za mir v Ukrajini. Molitev rožnega venca pred sveto mašo bo namenjena v ta namen.

V pripravi na Svetovni dan mladih, ki bo v Lizboni, na Portugalskem, leta 2023, bo v našo dekanijo priromal križ Svetovnega dneva mladih. Danes dopoldne bo v Stari Loki in v nedeljo popoldne, od 15. ure naprej v Selcih. Naj nam križ pomaga vstati in se podati na pot za Kristusom. Prisrčno vabljeni.

V petek je praznik Srce Jezusovo. Lepo vabljeni k sveti maši.

V soboto je praznik Srce Marijino in državni praznik Dan državnosti. Zopet lepo vabljeni k sveti maši in molitvi za domovino.

Od prihodnje nedelje naprej bodo  naprej bodo svete maše ob nedeljah v župnijah Selca in Bukovščica po poletnem razporedu. V Selcih bosta sveti maši ob nedeljah ob 7. in 9. uri, na Bukovici in v Bukovščici pa nedeljskih svetih maš ne bo. V Bukovščici bo nedeljska sveta maša v soboto zvečer. Za takšen razpored svetih maš sem se odločil, ker vas je rednih nedeljnikov vedno manj (med počitnicami, dopusti pa še nekoliko manj). Če bom šel na dopust, bom težko koga dobil, da bi imel štiri svete maše. Vsem župljanom se zahvaljujem za razumevanje!

Vzemite nov Farni list ter pri revijah novo številko Misijonskih obzorij in Prijatelja.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.