Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 22. 05. 2022

Farni list št.7 (22.5.2022)

• Pred praznikom Gospodovega vnebohoda, ki bo v četrtek, 26. 5., obhajamo prošnje dneve. Kristjani v teh dneh že od nekdaj prosimo Boga za odvrnitev naravnih nesreč in za dobro letino. V marsikateri župniji imajo vsak prošnji dan procesijo in  z litanijami v čast vsem svetnikom ter z drugimi molitvami prosijo za dobrine. Jutri bomo pri sveti maši na Prtovču prosili, da bi Bog naše in druge kraje obvaroval naravnih nesreč: potresa, poplav, suše, pozebe, toče. V torek bomo prosili za dobro letino. Vsi smo odvisni od tega, kar zraste na polju, v vrtovih, sadovnjakih in vinogradih. Vabljeni k sveti maši na Sv. Mohorja ob 8-ih zjutraj. V sredo, na tretji prošnji dan, bomo prosili za pomoč, blagoslov in srečo pri delu in učenju. Vse, kar imamo, kar uživamo in lepega doživimo, je Božji dar, vse nam je darovano. Vabljeni k urni sveti maši na Sveti Križ ob 8-ih zjutraj. Kdor čuti odvisnost od Božje naklonjenosti in hvaležnost v srcu, se bo rad udeležil svete maše vse tri prošnje dneve.
  • V sredo, 25. 5., bo ob 20. uri priprava na sveti krst, ki bo podeljen v nedeljo, 29. 5.
  • V petek, 27. 5., bo v župnijski Krekovi dvorani ob 20. uri Krekov večer. Gost večera bo Jože Možina, ki bo predstavil knjigo Slovenski razkol.
  • V nedeljo, 29. 5., bo pri vseh mašah nabirka za socialno zavarovanje duhovnikov.
  • V nedeljo, 29. 5., bo ob 15. uri srečanje za zakonske jubilante, ki praznujete letos ali pa ste praznovali prejšnji dve leti. Najprej bo sveta maša, nato pa bo družabno srečanje v župnijski dvorani. Gost srečanja bo Gregor Čušin. Jubilanti se prijavite na srečanje najkasneje do ponedeljka, 23. maja, zjutraj.
  • V torek, 31. 5., bo sklep šmarnične pobožnosti. Najbolj redni šmarničarji boste prejeli nagrade.
  • V tednu od ponedeljka, 30. 5., do petka, 3. 6., bodo veroučenci pri verouku dobili spričevala, ki jih podpisana prinesejo nazaj v nedeljo, 19. 6., ko bo procesija in župnijski dan.
  • V petek, 3. 6., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • V noči s petka, 3. 6., na soboto, 4. 6., bo tiho celonočno češčenje Najsvetejšega. Vabljeni k molitvi za mir v Ukrajini in nove duhovne poklice.
  • Od ponedeljka, 6. 6., bodo večerne svete maše ob 20. uri.
  • V četrtek, 9. 6., ste ob 19.30 k molitvi pred Najsvetejše za nove duhovne poklice še posebej vabljeni farani z Bukovice.
  • V Rimu bo od 22. 6. do 26. 6. potekalo svetovno srečanje družin z geslom Družinska ljubezen: poklicanost in post svetosti. Zato bomo imeli v soboto, 11. 6., v Crngrobu dekanijsko srečanje družin. Ob 16. uri bo sveta maša in po njej druženje. Do Crngroba se bo šlo tudi peš. Odhod iz Stare Loke bo ob 14.30. Lepo vabljeni!
  • V ponedeljek, 13. 6., ima vas Rudno zaobljubljeno romanje na Brezje. Sveta maša pri Marijinem oltarju bo ob 17. uri. Za prevoz poskrbi vsak sam.
  • V soboto, 18. 6., bo na Brezjah 54. narodno romanje bolnikov, invalidov in starejših. Ob 9. uri bo začetek molitve rožnega venca in ob 10. uri sveta maša. Vabljeni bolniki, invalidi in starejši ter tudi vsi, ki ste pripravljeni kot pomočniki sodelovati pri romanju.

V nedeljo, 19. 6., bomo imeli župnijski dan. Sveti maši bosta zjutraj ob 6.30 in ob 9.00, ko bo tudi procesija v čast Svetemu Rešnjemu Telesu in Krvi. Vrstni red v procesiji: križ, nato  bandera: Sv. Tomaž, Sv. Florjan, Sv. Mohor, Selca, deklice s cvetjem, mala bandera – zastavi, pevci, ministranti, nebo z Najsvetejšim, bandera: Sv. Križ,  Sv. Miklavž, Lajše, Prtovč. Farani (možje, žene in otroci) greste vsi za svojim banderom. Po procesiji bo pred cerkvijo pogostitev s pijačo in piškoti, zato gospodinje naprošam, da v soboto, 18. 6., popoldne med 17. in 19. uro prinesete pecivo za pogostitev v župnišče. Ključarje vseh cerkva prosim, da poskrbite za nosače bander. Vaje za nosače bodo v soboto, 18. 6., po sveti maši. Veroučenci ta dan (nedelja) prinesete nazaj podpisana veroučna spričevala in je tudi zadnji dan za oddajo prijav za Oratorij.

• V nedeljo, 19. 6., popoldan bomo imeli v župniji križ svetovnega dneva mladih.

BUKOVŠČICA

• V petek, 3. 6., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • V nedeljo, 5. 6., bo farno žegnanje. Po maši povabljeni, da se še malo zadržite pred župniščem.
  • Od ponedeljka, 6. 6., bodo večerne svete maše ob 19. uri.
  • V nedeljo, 12. 6., bo srečanje za vse bolne in starejše farane. Med sveto mašo bo podelitev zakramenta bolniškega maziljenja. Po sveti maši vabljeni v župnišče na druženje.
  • V četrtek, 16. 6., je zapovedan praznik Sveto Rešnje Telo in Kri. Sveta maša s procesijo bo ob 20. uri. Veroučenci prinesejo nazaj spričevala.
  • Oglejte si še druga obvestila zgoraj!

Celoten farni list si lahko ogledate na spodnji povezavi!!!