Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 22. 05. 2022

Oznanila, 6. velikonočna nedelja – 22. 5. 2022

nedelja

6. velikonočna nedelja

8h –  Anastazija Žakelj, obl.

ponedeljek

Socerb, škof

17.30 –  urna sveta maša – za odvrnitev naravnih nesreč

torek

Marija Pomočnica (Marija Pomagaj)

17.30 –  urna sveta maša – za dobro letino

sreda

Gregor VII., papež

17.30 –  urna sveta maša –za Božji blagoslov

četrtek

GOSPODOV VNEBOHOD

17h –  ++Bajt

petek

bl. Alojzij Grozde, mučenec

18h –  Filip Megušar

Avguštin Centerburyski, škof

18h –  Ljudmila Benedik

nedelja

7. velikonočna nedelja

8h –  Marjan Tolar, obl.

Pred praznikom Gospodovega vnebohoda, ki bo v četrtek, obhajamo prošnje dneve. Kristjani v teh dneh že od nekdaj prosimo Boga za odvrnitev naravnih nesreč in za dobro letino. V marsikateri župniji (tudi pri nas) imajo vsak prošnji dan procesijo in  z litanijami v čast vsem svetnikom ter z drugimi molitvami prosijo za dobrine. Jutri bomo pri sveti maši prosili, da bi Bog naše in druge kraje obvaroval naravnih nesreč: potresa, poplav, suše, pozebe, toče. V torek bomo prosili za dobro letino. Vsi smo odvisni od tega, kar zraste na polju, v vrtovih, sadovnjakih in vinogradih. V sredo, na tretji prošnji dan, bomo prosili za pomoč, blagoslov in srečo pri delu in učenju. Vse, kar imamo, kar uživamo in lepega doživimo, je Božji dar, vse nam je darovano. Kdor čuti odvisnost od Božje naklonjenosti in hvaležnost v srcu, se bo rad udeležil svete maše in ob primernem vremenu tudi procesije, vse tri prošnje dneve.

Papež vabi k molitvi in postu za mir v Ukrajini. Molitev rožnega venca pred sveto mašo bo namenjena v ta namen.

Darove za urne sveta maše lahko oddate duhovniku v zakristiji.

V petek bo v Selcih v župnijski Krekovi dvorani ob 20. uri Krekov večer. Gost večera bo Jože Možina, ki bo predstavil knjigo Slovenski razkol. Vabljeni.

V nedeljo bo pri sveti maši nabirka za socialno zavarovanje duhovnikov.

Vzemite nov Farni list.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.