Oznanila, 5. velikonočna nedelja – 15. 5. 2022

Janez I., papež, mučenec

četrtek

Krispin, redovnik

17h –  Miha Potočnik, obl.

petek

Bernardin Sienski, duhovnik

17h –  Luka Rant, 7. dan

Krištof in drugi mehiški mučenci

18h –  Ivanka Jelenc

nedelja

6. velikonočna nedelja

8h –  Anastazija Žakelj, obl.

V naših župnijah (Selca, Bukovščica) se svete maše darujejo v skladu z navodili slovenskih škofov. Pridite samo, če ste zdravi, ob nedeljah in praznikih je obvezna maska, ker ne moremo zagotoviti varnostne razdalje.

Papež vabi k molitvi in postu za mir v Ukrajini. Molitev rožnega venca pred sveto mašo bo namenjena v ta namen.

Smo v mesecu maju in s tem šmarnične pobožnosti. Res lepo vabljeni otroci, mladi in odrasli, da po Mariji poglobimo svoj odnos z Bogom. Kadar ne bo svete maše bo šmarnična pobožnost ob 19. uri.

Danes bo ob 3-h popoldne na Sv. Mohorju sveta maša za čebelarje. Vabljeni.

Jutri v ponedeljek bo v Selcih v župnišču po večerni sveti maši srečanje za sodelavce Karitas.

V petek bo v Selcih v župnijski Krekovi dvorani Petra Nastran predstavila svoje romanje po Francoski Jakobovi poti.

Darove za urne sveta maše lahko oddate duhovniku v zakristiji.

In še eno posebno vabilo:              V letu 2022 tednik Družina praznuje 70.letnico izhajanja. Ob tem jubileju se uredništvo zahvaljuje za zvestobo vsem bralcem in naročnikom. Vabimo vas, da se ustavite ob izhodu in zaupate svoj naslov ali pa vzamete zgibanko in sami izpolnite dopisnico ter jo pošljete in vam bodo en mesec Družino pošiljali brezplačno. S prvim izvodom tednika bodo poslali tudi zveneče darilo – zvonček. Naj bo Družina vsak dan z vami.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.