Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 17. 05. 2022

Leopold Mandič, redovnik

petek

Fatimska Mati Božja

17h –  Miha Potočnik, obl.

Bonifacij, mučenec

18h –  za zdravje in Božji blagoslov

nedelja

5. velikonočna nedelja

8h –  Tine in Jerca Šolar

V naših župnijah (Selca, Bukovščica) se svete maše darujejo v skladu z navodili slovenskih škofov. Pridite samo, če ste zdravi, ob nedeljah in praznikih je obvezna maska, ker ne moremo zagotoviti varnostne razdalje.

Papež vabi k molitvi in postu za mir v Ukrajini. Molitev rožnega venca pred sveto mašo bo namenjena v ta namen.

Danes zaključujemo teden molitve za nove duhovne poklice. Vabljeni, da v ta namen še vedno vztrajno molite in prosite Gospodarja žetve, da pošlje delavcev.

Danes v nedeljo bo takoj po sveti maši bo srečanje za člane ŽPS.

Danes popoldne ob 3-h bo v Selcih blagoslov traktorjev.

Smo v mesecu maju in s tem šmarnične pobožnosti. Res lepo vabljeni otroci, mladi in odrasli, da po Mariji poglobimo svoj odnos z Bogom. Kadar ne bo svete maše bo šmarnična pobožnost ob 19. uri.

V soboto ob 15. uri lovci vabljeni na Prtovč k Hubertovi sveti maši za lovce.

V okviru projekta Crngrob naokrog bo v soboto ob 20. uri, v farni cerkvi v Selcih, koncert VOKALNE SKUPINE VIKRA. V okviru projekta bodo še trije drugi koncerti. Kogar to zanima, naj  si vzame zgibanko zadaj poleg peharja za darove za cerkev.

Prihodnjo nedeljo bo ob 3-h popoldne na Sv. Mohorju sveta maša za čebelarje. Vabljeni.

In še eno posebno vabilo:      V letu 2022 tednik Družina praznuje 70.letnico izhajanja. Ob tem jubileju se uredništvo zahvaljuje za zvestobo vsem bralcem in naročnikom. Tednik Družina je že desetletja zanesljiva leča, skozi katero slovenski kristjani presojamo sveti in naš čas, je zvesti spremljevalec in trdna opora v nepredvidljivosti sodobnega časa. Zato se skupaj veselimo okroglega jubileja Družine! Vabimo vas, da se ustavite ob izhodu in zaupate svoj naslov, na katerega vam bomo Družino pošiljali en mesec brezplačno. Če ste že naročnik pa nam sporočite naslove tistih, ki Družine še ne berejo. S prvim izvodom tednika bomo poslali tudi zveneče darilo – zvonček. Naj bo Družina vsak dan z vami.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.