Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 17. 05. 2022

Farni list št.6 (1.5.2022)

OBVESTILA

• Danes, 1. 5., na 3. velikonočno nedeljo in praznik Jožefa Delavca, se prične šmarnična pobožnost. Šmarnična pobožnost bo tudi na Prtovču, v Topoljah, Zabrekvah, na Spodnji Luši in na Bukovici.
  • Od nedelje, 1. 5., do nedelje, 8. 5., poteka teden molitve za nove duhovne poklice. Lepo vabljeni v teh dneh k sveti maši in vabljeni, da tudi doma molite v ta namen!
  • Od torka, 3. 5., bo zopet verouk po urniku!
  • V torek, 3. 5., se za prvoobhajance in njihove starše prične tridnevnica pred prvim svetim obhajilom. K sveti maši in molitvi za prvoobhajance in njihove starše vabljeni tudi drugi farani. Slovesnost prvega svetega obhajila bo v soboto, 7. 5., ob 10. uri.
  • V petek, 6. 5., bo obisk bolnih in starejših faranov na domu.
  • V noči iz petka, 6. 5., na soboto, 7. 5., bo v farni cerkvi tiho celonočno češčenje Najsvetejšega. Sklep češčenja bo v soboto zjutraj s sveto mašo. Lepo vabljeni k molitvi za nove duhovne poklice, mir v Ukrajini in prvoobhajance in njihove družine.
  • V soboto, 7. 5., bo za sosesko sv. Tomaža romanje v Rodine. Prevoz je v lastni režiji. Odhod z Luše bo ob 7. uri. Vabljeni!
  • V nedeljo, 8. 5., bo ob 15. uri na parkirišču pod cerkvijo blagoslov traktorjev in unimogov. Po blagoslovu bo druženje pred župniščem. Vabljeni, pripeljite!
  • V četrtek, 12. 5., bo ob 20. uri srečanje za člane ŽPS iz Selške župnije.
  • V petek, 13. 5., ima srečanje tretja zakonska skupina.
  • V soboto, 14. 5., bo ob 15. uri na Prtovču Hubertova sveta maša, h kateri ste lepo vabljeni vsi lovci iz obeh lovskih družin  Selške doline.

V okviru projekta Crngrob naokrog bo v soboto, 14. 5., ob 20. uri, v naši cerkvi koncert VOKALNE SKUPINE VIKRA. Vokalna skupina Vikra deluje pod okriljem Glasbene matice Trst. Skupino so sprva sestavljala tržaška in vipavska dekleta, sedaj pa pojejo v zboru poleg slovenskih tudi italijanske pevke, ki se zanimajo za bogato slovensko glasbeno dediščino. Vabljeni!

• V ponedeljek, 16. 5., bo zvečer takoj po sveti maši srečanje za sodelavce Karitas.
  • V torek, 17. 5., bo srečanje druge zakonske skupine.
  • V sredo, 18. 5., bo ob 20. uri v župnijski Krekovi dvorani srečanje katehetov iz naše dekanije.
  • V četrtek, 19. 5., bo od 18. ure naprej v župnijski Krekovi dvorani še zadnjič možnost predstavitve knjig za Slomškovo bralno priznanje.
  • V petek, 20. 5., bo ob 20. uri v župnijski Krekovi dvorani Petra Nastran predstavila svoje romanje po Francoski Jakobovi poti.
  • V nedeljo, 22. 5., bo ob 10.30 oratorijska sveta maša. Za veroučence 9. razreda bo to tudi zahvalna sveta maša za osnovnošolski verouk.
  • V nedeljo, 22. 5., bo ob 15. uri srečanje za bolne in starejše farane. Najprej bo sveta maša, med njo podelitev zakramenta bolniškega maziljenja, po sveti maši pa družabno srečanje v župnijski dvorani. Če kdo nima prevoza, naj to sporoči v župnišče. Gospodinje naprošene za piškote, ki jih prinesite v župnišče v soboto, 21. 5., po 17. uri ali v nedeljo, 22. 5., po prvi sveti maši. Hvala!
  • V nedeljo, 29. 5., bo ob 15. uri srečanje za zakonske jubilante, ki praznujete letos ali pa ste praznovali prejšnji dve leti. Najprej bo sveta maša, nato pa bo družabno srečanje v župnijski dvorani. Na praznovanje zakonskih jubilantov vabimo tiste pare, ki ste v zadnjih dveh letih ali še boste letos praznovali 10., 15., 20., 25., 30., 35., 40., 45., 50., 55., 60. obletnico ali več skupnega življenja. Jubilanti se prijavite na srečanje najkasneje do nedelje, 22. maja, zvečer.

Celoten farni list si lahko ogledate na spodnji povezavi!!!