Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 17. 04. 2022

2. velikonočna, bela nedelja,

nedelja Božjega usmiljenja

8h –  za zdravo pamet in odgovornost

V naših župnijah (Selca, Bukovščica) se svete maše darujejo v skladu z navodili slovenskih škofov. Pridite samo, če ste zdravi, obvezna je maska, ker ne moremo zagotoviti varnostne razdalje.

Papež vabi k molitvi in postu za mir v Ukrajini. Molitev rožnega venca pred sveto mašo bo namenjena v ta namen.

Zahvaljujem se vam za vse darove, ki ste jih ali jih še boste namenili za cerkev. Bog povrni za vsak dar.

Veroučenci v tem tednu nimate verouka, ste pa zato vabljeni vi in vsi ostali k sveti maši jutri zjutraj (ponedeljek), ko bo ob koncu svete maše blagoslov koles. Otroci, mladi in odrasli vabljeni, da pripeljete kolesa, skiroje in rolerje k blagoslovu.

Zbor Minuta čez vabi na velikonočni koncert z naslovom On živi, ki bo na velikonočni ponedeljek,  ob 19:01 v cerkvi sv. Petra v Selcih. Slišali boste lahko ritmično-duhovne pesmi, pri katerih jih bo kot vedno spremljal razširjen bend. Dobrega vzdušja in glasbe, s katero bomo slavili Njega, ki je vstal in živi, ne bo manjkalo, zato lepo vabljeni!

V četrtek bo v Selcih v župnijski Krekovi dvorani ob 20. uri Krekov večer. Gost večera bo Jože Možina, ki bo predstavil knjigo Slovenski razkol. Knjigo boste lahko tudi kupili.

V nedeljo  ob 14-ih povabljeni, da pripeljete v Selca k blagoslovu traktorje.

Ob koncu današnje slovesnosti se želim iskreno zahvaliti vsem tistim, ki ste v teh dneh zavzeto sodelovali pri obredih in tistim, ki ste v cerkvi  postorili vse potrebno za lepo in doživeto  praznovanje: ministrantom, pevcem, bralcem, pritrkovalcem, vsem ki ste čistili in krasili cerkev, vsem, ki ste  pomagali  pri procesiji, nosilcem bander, neba, luči. Bog vam za vse povrni in vam podeli obilo svojega blagoslova!

V nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.