Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 9. 04. 2022

VELIKI PETEK

19h –  obred velikega petka

VELIKA SOBOTA

19h –  Alojz Bambič, obl.

Nedelja

VELIKA NOČ

8h –  Jeríčevi

V naših župnijah (Selca, Bukovščica) se svete maše darujejo v skladu z navodili slovenskih škofov. Pridite samo, če ste zdravi, obvezna je maska, razkuževanje rok in držanje varnostne razdalje.

Papež vabi k molitvi in postu za mir v Ukrajini. Molitev rožnega venca pred sveto mašo bo namenjena v ta namen.

Veroučenci v tem tednu nimate verouka, ste pa zato vabljeni  k svetim mašam v svetem tridnevju.

Jutri v ponedeljek bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu. Sporočite, če je potrebno obiskati poleg rednih še koga drugega.

Ta teden se imenuje »veliki teden«, ker so se v njem zgodili največji dogodki v Jezusovem življenju. Zares vas lepo vabim, da bi radi prihajali k obredom svetega tridnevja.  Ministrantje pa pridite ob 18-ih. Obredi velikega tedna (četrtek, petek, sobota) bodo ob 19. uri! V soboto s seboj prinesite svečko! V nedeljo bomo s praznovanjem Gospodovega vstajenja začeli ob 8. uri s slovesno procesijo, h kateri vas lepo vabim, može in fante pa prosim, da vse pripravite za procesijo.

Škofje so sklenili, da bo nabirka pri sveti maši na veliki četrtek namenjena za Ukrajino, na veliki petek so darovi vsako leto namenjeni  za pomoč kristjanom v Sveti deželi, na veliko noč pa bo nabirka namenjena za potrebe cerkve.

Zadaj je na razpolago nova številka revije Misijonska obzorja.

Vzemite nov Farni list in si ga pozorno preberite, še zlasti glede praznovanja velike soboto z blagoslovom ognja, jedil in molitvijo pred Najsvetejšim.

V nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.