Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 12. 03. 2022

Oznanila, 13. 3. 2022 – 2. postna - papeška nedelja

Nedelja

2. postna nedelja

8h –  Anton Podlipnik, obl.

Matilda, kraljica

Klemen Marija Dvoržak, redovnik

Božji sl. Danijel Halas

Jedrt, devica, opatinja

Ciril Jeruzalemski, škof, cerkveni učitelj

18h –  za zdravje

Jožef, Jezusov rednik

17h –  ++Jakcovi

Nedelja

3. postna nedelja

8h –  Jože Potočnik (sosedje)

V naših župnijah (Selca, Bukovščica) se svete maše darujejo v skladu z navodili slovenskih škofov. Pridite samo, če ste zdravi, obvezna je maska, razkuževanje rok in držanje varnostne razdalje. Vsak je sam odgovoren, da izpolnjuje pogoje za vstop v cerkev.

Papež vabi k molitvi in postu za mir v Ukrajini. Molitev rožnega venca pred sveto mašo bo namenjena v ta namen.

Danes je pepeška nedelja, ko se spominjamo izvolitve sedanjega papeža Frančiška. Povabljeni k molitvi zanj. Po oznanilih bomo zapeli zahvalno pesem.

Župnijska Karitas Selca se zahvaljuje za vse darove, ki ste jih prinesli v ponedeljek in torek za pomoč Ukrajini. Bog povrni za vse darove!

V soboto je praznik sv. Jožefa. Lepo vabljeni k sveti maši ob 17. uri. Ta dan se prične tudi Teden družine, katerega geslo je »Družinska ljubezen: poklicanost in pot k svetosti«. Več o tednu si preberite v zadnjem Farnem listu.

V nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.