Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 5. 10. 2014

Dekanijsko srečanje ministrantov 2014

V soboto, 4.10.2014 je v Škofji Loki potekalo dekanijsko srečanje ministrantov. Sodelovali smo tudi ministranti iz Selške župnije. Odhod avtobusa je bil približno ob 8:20 na postaji v Selcih. Sproti smo pobrali še ministrante iz Bukovščice in Sv. Lenarta.

Ko smo prišli do Škofje Loke smo najprej odšli v cerkev Sv. Jakoba. Tam smo počastili Najsvetejše in nato poslušali še moža in ženo iz Škofje Loke, kako jima Bog vsak dan (in jima je tudi v preteklosti) pomaga. Nato smo se napotili do Osnovne šole Škofja Loka – mesto. Tam smo se razdelili. Tisti, ki so se učili za kviz so se napotili v razrede šole. Tema letošnjega kviza je bil Sv. Peter. Pri kvizu smo bili razdeljeni v 2 skupini: mlajši in starejši. Starejši ministranti za kviz iz Selc, so bili zelo uspešni, pa če prav niso zasedli prvega mesta. Prvi so bili Železniški ministranti, drugi in tretji »naši« Selčani ( ker jih je bilo dovolj veliko, da so lahko naredili 2 skupini), četrti pa ministranti iz Sv. Lenarta. Pri kvizu za mlajše pa smo imeli Selčani eno skupino. Ta je bila na četrtem mestu. Prvi so bili pa ministranti iz župnije Trata – Gorenja vas, drugi Staroločani in tretji Železniki.

Pri nogometu smo bili selški ministranti razdeljeni tudi v 2 skupini. Ena je bila skupina z starejšimi igralci (8 . in 9 . razred) , druga pa mlajša skupina (4 . , 5 . , 6 . in 7 . razred). Mlajša skupina se je dobro držala, a obe tekmi, ki jih je igrala izgubila. Zato so bili na zadnjem mestu. A nič zato! Starejša skupina je rutinirano zmagala vse tekme, pa čeprav vse z ne preveč veliko razliko. In zato je na koncu starejša skupina osvojila prvo mesto. Tako gremo Selški ministranti nogomet igrati tudi na škofijsko srečanje ministrantov, ki bo 18.10.2014. In zakonec še: Bravo Selški ministranti!

Jan Triler, 6. Razred, ministrant