Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 2. 01. 2022

8h –  Tomaž in Štefan Benedik

Presveto Jezusovo ime

Elizabeta Seton, redovnica

Milena, devica – tretji sveti večer

GOSPODVO RAZGLAŠENJE – trije kralji

16h –  Vinko Lavtar, obl

Rajmund Penjafortski, duhovnik

prvi petek

16h –  Ivan Benedik

Severin Noriški, opat

prva sobota

17h –  Vinko Klemenčič (Tonka)

Nedelja

Jezusov krst

8h –  Pavla in Jože Lužar

V naših župnijah (Selca, Bukovščica) se svete maše darujejo v skladu z navodili slovenskih škofov. Pridite samo, če ste zdravi, na lastno odgovornost  - PCT (za starejše od 12 let), obvezna je maska, razkuževanje rok in držanje varnostne razdalje. Vsak je sam odgovoren, da izpolnjuje pogoje za vstop v cerkev.

Zaradi epidemioloških razmer vas koledniki NE bodo obiskali. Svoj dar za kolednike lahko oddate zadaj v poseben nabiralnik ali pa vzemite zgibanko s položnico in nakažete svoj dar. Lahko vzamete tudi nalepko.

Zahvaljujem se vam za vse današnje darove, ki ste jih ali jih še boste namenili za ogrevanje cerkve.

V sredo je tretji sveti večer. Oblikujmo v družinah lep sveti večer z blagoslovom in kajenjem doma, molitvijo rožnega venca, prepevanjem ali poslušanjem božičnih pesmi.

V četrtek je praznik Gospodovo razglašenje ali trije kralji. Ta dan je zaključek adventne in koledniške akcije pri sveti maši, ki bo ob 16. uri. Otroci naj prinesejo svoje darove (hranilnike, ki so jih naredili iz adventnega koledarja) k sveti maši. Med darovanjem jih bodo odložili v košaro pred oltarjem.

V petek bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.

Veroučenci imajo v tem tednu  počitnice. Pridite k svetim mašam.

Vzemite novo številko  Misijonskih obzorij in revije Prijatelj.

Spodaj v datoteki pa še prilagam PASTIRSKO PISMO ZA LJUBLJANSKO NADŠKOFIJO OB ZAČETKU LETA GOSPODOVEGA 2022.

V nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.