Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 18. 12. 2021

Farni list št.17 (19.12.2021)

Dete v jaslicah je naš Rešitelj

Naš Gospod Jezus Kristus, prava luč, ki razsvetljuje vsakega človeka, si je iz Device Marije privzel telo in postal naš spremljevalec k Očetu v nebesih. On je Beseda, ki jo Cerkev oznanja, da bi na tej poti po njej vsi imeli življenje v obilju.

Dete v jaslicah je Rešitelj, ki prežene sleherno temo nevednosti in hudobije ter nam prižiga upanje. Zaradi njegovega usmiljenja smo vsi vredni, da živimo: rojeni in še nerojeni, zdravi in bolni, mogočni in šibki, pogumni in plahi, verni in neverni, pa tudi miroljubni in nemirni. Usmiljenje Deteta v jaslicah odpravlja razlike med nami in nas napolnjuje s spoznanjem o Bogu. To nas nagiba k spremembam – ne v grožnjah in nasilju, temveč v pravičnosti in medsebojni ljubezni.

Božič nas zato ne more prepustiti temi nevednosti o tem, kdo smo in kam gremo. Kot bratje in sestre v Kristusu smo sinovi in hčere življenje ljubečega Boga, ki nam je namenil neskončnost bivanja pri sebi.

Vsem prebivalcem Slovenije, zamejcem in izseljencem, bratom in sestram v Evangeličanski in Pravoslavni cerkvi ter tudi pripadnikom drugih ver, še posebej pa bolnim in trpečim, brezdomcem in brezpravnim, prestrašenim in jokajočim, izrekamo škofje svojo sočutno bližino in v molitvi na vas kličemo Božjo pomoč. Naj bodo božični prazniki blagoslovljeni in tolažilni. V novem letu želimo več medsebojne povezanosti; da bi iskali to, kar nas povezuje in nam prinaša skupno dobro.   vaši škofje

OBVESTILA

• Uradne ure so do 9. 1. samo po sveti maši.
  • V četrtek, 23. 12., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu. Sporočite, če bi še kdo želel obisk duhovnika na domu pred prazniki.
  • Božično praznovanje. Pred nami so trije sveti večeri: 24. 12., 31. 12. in 5. 1. Ob teh večerih naj se družina zbere  k molitvi rožnega venca, kropljenju in kajenju doma in s tem prosi za blagoslov doma. Naj bo to res večer, ki ga preživite skupaj s hvaležnostjo v srcu, da je Bog postal človek in nam želi biti blizu prav vsak trenutek našega življenja.
  • Na Božič, 25. 12., bo pri vseh mašah nabirka za potrebe cerkve.
  • Mladinski pevski zbor Minuta čez vabi na Božični koncert z naslovom Spomini za večno(st). Koncert bo v soboto, 25. 12., ob 19:01 v cerkvi svetega Petra v Selcih.
  • Praznik Svete družine, 26. december: Pri vseh mašah v obeh župnijah bo blagoslov otrok. Prav je, da se vsi, zlasti starši, zavedate, da so vam in nam vsem otroci največji blagoslov. Praznik Svete družine je izjemna priložnost za to, da osvežimo to zavest in ponovno prosimo zanje varstva Sveto družino.  Isti dan je tudi god sv. Štefana, zato bo pri vseh mašah blagoslov soli.
  • Koledovanje: Med božičem in tremi kralji bomo tudi letos sodelovali v  koledniški akciji za pomoč otrokom na Madagaskarju, Etiopiji, Albaniji, Mozambiku, Kazahstanu, Senegalu, Turčiji in še kje. Bodimo tudi letos znanilci veselja, prinašalci blagoslova in angeli dobrote. Koledniki ne bodo vstopali v hiše, ampak vam bodo voščilo povedali na pragu. Kdaj in kje bodo hodili: ponedeljek, 27. 12.: dopoldne (Golica, Ojstri vrh, Zabrekve, Topolje, Sveti Križ, Kališe), popoldne (Dolenja vas); torek, 28. 12., dopoldne (Praprotno, Sv. Tomaž, Spodnja Luša, Na Luš), popoldne (Selca); sreda, 29. 12., dopoldne (Stirpnik, Lajše, Rudno), popoldne (Studeno, Češnjica); četrtek, 30. 12., dopoldne (Podlonk, Prtovč), popoldne (Bukovica, Ševlje). Če bi bilo kakšen dan slabo vreme, se bo obisk prestavil. Spremembe bodo objavljene na župnijski FB strani.
  • Na silvestrovo bomo pri vseh mašah Bogu v zahvalo zapeli zahvalno pesem.
  • Novo leto: Lepo vabljeni k sveti maši, da se izročimo in priporočimo Nebeški Materi!
  • V torek, 4. 1., bo v cerkvi ob 19. uri srečanje za starše veroučencev 7. razreda.
  • Sveti trije kralji: Zaključek adventne in koledniške akcije pri sveti maši ob 18. uri. Otroci naj prinesejo svoje darove (hranilnike, ki so jih naredili iz adventnega koledarja) k sveti maši. Med darovanjem jih bodo odložili v košaro pred oltarjem.
  • V petek, 7. 1., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • S petka, 7. 1., na soboto, 8. 1., bo tiho celonočno češčenje Jezusa v Najsvetejšem zakramentu. Vabljeni k molitvi za Božji blagoslov in nove duhovne poklice.

Celotni farni list si lahko pogledate na spodnji povezavi!!!!