Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 18. 12. 2021

4. adventna – 19. 12. 2021

Nedelja

4. adventna nedelja

8h –  Venčeslav Žakelj, obl.

božična devetdnevnica – sveti večer

BOŽIČ – Gospodovo rojstvo

00.00h –  Vinko Klemenčič (sosedje)

8h –  Jurij in Štefanija Benedik

Nedelja

Sveta Družina, god sv. Štefana

dan samostojnosti

8h –  Jožef Rihtaršič

V naših župnijah (Selca, Bukovščica) se svete maše darujejo v skladu z navodili slovenskih škofov. Pridite samo, če ste zdravi, na lastno odgovornost  - PCT (za starejše od 12 let), obvezna je maska, razkuževanje rok in držanje varnostne razdalje. Vsak je sam odgovoren, da izpolnjuje pogoje za vstop v cerkev.

Za odrasle in veroučence, ki niste bili pri spovedi med tednom, bo možnost spovedi sedaj po sveti maši.

VEROUČNE POČITNICE za otroke bodo do 9. 1. 2022. S torkom, 11. 1., se ponovno začne verouk. Otroci, prihajajte k svetim mašam.

V četrtek bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu. Sporočite, če bi še kdo želel obisk duhovnika na domu pred prazniki.

V petek je prvi sveti večer. Oblikujmo v družinah lep sveti večer z blagoslovom in kajenjem doma, molitvijo rožnega venca, prepevanjem ali poslušanjem božičnih pesmi. Še posebej ste vabljeni k polnočni sveti maši. Pridite že 20 minut prej k božičnici. Na Božič bo pri svetih mašah nabirka za potrebe cerkve.

Praznik Svete družine bo prihodnjo nedeljo. Pri sveti maši bo blagoslov otrok. Prav je, da se vsi, zlasti pa še starši zavedate, da so vam in nam vsem otroci največji blagoslov. Praznik Svete družine je izjemna priložnost za to, da osvežimo to zavest in Sveto družino ponovno prosimo varstva zanje. Ker je ta dan god sv. Štefana, bo tudi bagoslov soli.

Vzemite nov Farni list.

Zadaj, pri verskem tisku, lahko kupite  kadilo, oglje, pratiko, Marijanski koledar, Misijonska obzorja.

In še eno povabilo iz KS. Jutri v ponedeljek, 20. 12., bo v podružnični šoli v Bukovščici  med 15.30 in 17.30 organizirano cepljenje proti COVID-19. Izkoristite to priložnost!!!

Sedaj pa bomo še izpostavili Najsvetejše ter zmolili litanije in desetko rožnega venca za vse mlade pare in tudi tiste, ki že imajo otroke in živijo skupaj, da bi sklenili zakrament svetega zakona.

V nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.