Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 28. 11. 2021

Nedelja

2. adventna nedelja

8h –  ++starši Štibelj

V naših župnijah (Selca, Bukovščica) se svete maše darujejo v skladu z navodili slovenskih škofov. Pridite samo, če ste zdravi, na lastno odgovornost  - PCT (za starejše od 12 let), obvezna je maska, razkuževanje rok in držanje varnostne razdalje. Vsak je sam odgovoren, da izpolnjuje pogoje za vstop v cerkev.

Danes, na 1. adventno nedeljo, ko je nedelja Karitas, se vam zahvaljujem za vse karove, ki ste jih ali jih še boste namenili za Karitas. Tudi vam otrokom za vse igrače, ki ste jih darovali za otroke v stiski.

Tudi ne pozabite na adventne venčke, ki ste jih prinesli k blagoslovu.

V župniji bo v adventnem času možnost, da sprejmete na svoj dom kip Marije Brezmadežne. Na razpolago so trije kipi. Za obisk kipa se boste dogovorili z vašim predstavnikom v Župnijskem pastoralnem svetu.

Jutri se prične devetdnevnica pred praznikom Brezmadežne.

V torek ob 19. uri bo v Selcih v cerkvi srečanje za starše veroučencev 3. in 8. razreda.

V nedeljo bo med sveto mašo ob 8. uri predstavitev članov novega pastoralnega sveta. Novi Župnijski pastoralni svet je medžupnijski. V njem je 16 predstavnikov Selške župnije in 6 iz Bukovščice. Iz Bukovščice so predstavniki: Tilka Tomažin, Špela Tomažin, Pavel Hribernik, Jernej Nastran, Emil Gortnar in Matej Podlipnik.

V nedeljo bo otroke obiskal Miklavž ob 15. uri v cerkvi v Selcih. Otroke prijavite do jutri, ponedeljka, zjutraj. Prispevek znaša 15 €.

Zadaj si lahko kupite Marijanski koledar in Pratiko, ter vzemite nov Farni list.

Sedaj pa bomo še izpostavili Najsvetejše ter zmolili litanije in desetko rožnega venca za vse mlade pare in tudi tiste, ki že imajo otroke in živijo skupaj, da bi sklenili zakrament svetega zakona.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

župnika Damjana GSM 041/798 376.