Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 3. 10. 2021

18h –  v zahvalo

Nedelja

8h –  ++starši Bajt ter Marica in Ančka

V naših župnijah (Selca, Bukovščica) se svete maše darujejo v skladu z navodili slovenskih škofov. Pridite samo, če ste zdravi, na lastno odgovornost  - PCT (za starejše od 15 let), obvezna je maska, razkuževanje rok in držanje varnostne razdalje. Vsak je sam odgovoren, da izpolnjuje pogoje za vstop v cerkev.

Smo v mesecu oktobru, mesec pobožnosti rožnega venca. Vabljeni k molitvi doma in tudi v cerkev. Veroučenci vabljeni, da k molitvi rožnega venca in sveti maši skupaj s svojimi starši pridete vsaj enkrat med tednom. In sicer 2. in 4. razred ob petkih, ostali pa v soboto. Molitev rožnega venca se prične 30 minut pred sveto mašo. Ob nedeljah pa bomo sedaj na koncu izpostavili Najsvetejše ter skupaj zmolili litanije Matere Božje in desetko rožnega venca.

Od danes do prihodnje nedelje poteka Teden za življenje z geslom »Z veseljem do življenja skrbimo drug za drugega«. Kultura skrbi za drugega je gotovo najprej značilna za ožjo družino, kjer skrbijo starši za otroke in zakonci drug za drugega, ter za stare starše in tudi prastarše. Kultura skrbi za drugega pa je tudi širša, opira se navzven, gre preko generacij, razteza se v širšo družbo. Povabljeni k molitvi, še bolj pa k vsakodnevnim drobnim dejanjem veselja do življenja in skrbi drug za drugega.

Bog povrni za vse darove, ki ste jih namenili za cerkev.

Zadaj je na razpolago Vincencijev koledar – vzemite tudi kuverto s spremnim pismom in položnico.

V nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376.