Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 26. 09. 2021

Nedelja

25. nedelja med letom –

nedelja svetniških kandidatov

8h –  Marjan Tolar (Mlinarjevi)

Andrej in drugi korejski mučenci

Matej (Matevž), evangelist, apostol

Mavricij, mučenec

Pij iz Pietrelcine, redovnik, spovednik

Anton Martin Slomšek, škof

18h –  Marija Mezek

Nikolaj iz Flüe, kmet, puščavnik

18h –  Vinko Klemenčič, 30. dan

Nedelja

26. nedelja med letom –

Slomškova nedelja

8h –  Gabrijel Eržen, obl.

V naših župnijah (Selca, Bukovščica) se svete maše darujejo v skladu z navodili slovenskih škofov. Pridite samo, če ste zdravi, na lastno odgovornost  - PCT (za starejše od 15 let), obvezna je maska, razkuževanje rok in držanje varnostne razdalje. Vsak je sam odgovoren, da izpolnjuje pogoje za vstop v cerkev. Če pride morebiti inšpekcija kršitelj predpisov (PCT) sam plača vse kazni (zase (400 €), za odgovorno osebo – župnika (400 €) in za pravno osebo – župnijo (4.000 €). Se mi tudi zdi nesmiselno klicat in plačevat varnostno službo, ker ne dobim odraslih, ki bi stali pri vratih cerkve in kontrolirali izpolnjevanje pogojev.

Nadškof Stanislav Zore je za datum izbire novih članov ŽPS potrdil nedeljo, 26. 9. – Slomškovo nedeljo. Danes lahko zadaj na mizici volilni listek, ki ga boste  v soboto ali v nedeljo oddali v volilno skrinjico. Več si lahko preberete v Farnem listu in na volilnem lističu.

V četrtek se prične devetdnevnica pred Pohodom za življenje, ki bo 2. oktobra v Ljubljani.  Ob 9.30 bo zbor pred Šetjakobsko cerkvijo v Ljubljani. Prizadevanje za življenje nerojenih otrok so v prvi vrsti za duhovni boj, zato je prav, da se Slovenija pred Pohodom za življenje poveže v molitvi. Devetdnevnica bo potekala od 23. 9. do 1. 10. Splav je večja in hujša nevarnost za naš narod kot Covid 19. V zadnjih 70 letih je umrlo zaradi splava en milijon otrok (povprečno 39 na dan). V okviru Pohoda za življenje si prizadevajo, da bi slovenski verniki zmolili en milijon Zdravih Marij za te umorjene otroke. Povabljeni, da se pridružite tej pobudi. Več si lahko preberete tako, da v google vpišete: pohod za življenje ali 24kul.

Bog povrni za vse darove, ki ste jih namenili za cerkev.

Vzemite nov Farni list in si ga pozorno preberite!

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376.