Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 26. 09. 2021

Nedelja

25. nedelja med letom –

nedelja svetniških kandidatov

8h –  Marjan Tolar (Mlinarjevi)

V naših župnijah (Selca, Bukovščica) se svete maše darujejo v skladu z navodili slovenskih škofov. Pridite samo, če ste zdravi (PCT), na lastno odgovornost, obvezna je maska, razkuževanje rok in držanje varnostne razdalje.

V soboto bo Stična mladih. Mladi spremljajte dogajanje na spletu!!!

Nedeljo svetniških kandidatov ljubljanske metropolije – duhovnika Andreja Majcna, nadškofa Antona Vovka, škofa Janeza Frančiška Gnidovca, škofa Friderika Baraga in profesorja Antona Strleta – bomo praznovali v nedeljo, 19. 9., v župnijski cerkvi Marije Pomočnice kristjanov na Rakovniku. Ob 15. uri bo molitvena ura in nato somaševanje, ki mu bo predsedoval beograjski nadškof Stanislav Hočevar.

Nadškof Stanislav Zore je za datum izbire novih članov ŽPS potrdil nedeljo, 26. 9. – Slomškovo nedeljo. V pripravi na izbiro novih članov ŽPS smo danes prisluhnili pastirskemu pismu s povabilom k modri odločitvi. V soboto in prihodnjo nedeljo boste dobili zadaj na mizici volilni listek, ki ga boste  v soboto, 25. 9., ali v nedeljo, 26. 9., oddali v volilno skrinjico.

Na zadnjem srečanju ŽPS je bilo dogovorjeno, da bo nedeljska sveta maša tudi ob sobotah. Povabljeni, da pridete k sveti maši že v soboto, da nas ob nedeljah ne bo preveč in vam ob poslabšanju epidemioloških razmer, ne bo potrebno stati pred cerkvijo ali odhajati domov. Tako bo že v soboto zvečer nedeljska sveta maša.

Bog povrni za vse darove, ki ste jih namenili za cerkev.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376.