Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 27. 03. 2021

Nedelja

VELIKA NOČ

8h – Jožef in Frančiška Jelenc

SVETE MAŠE POTEKAJO Z NAVZOČNOSTJO VERNIKOV. Pridite samo, če ste zdravi, prijavljeni in na lastno odgovornost. V cerkvi v  Bukovščici je lahko pri sveti maši največ 10 družin ali posameznikov, oz. oseb, ki živijo v skupnem gospodinjstvu  (prostori so označeni). Prijave za navzočnost pri sveti maši sprejema v teh dneh do srede zvečer oba duhovnika  med 20.00 do 20.30. Prenosi svete maše bodo tudi na Facebook strani. Ker so dovolili, da se število udeležencev v majhnih cerkvah poveča izkoristite priložnost in pridite k sveti maši ob petkih in sobotah, ker v nedeljo vsi ne morete priti v cerkev.

Jutri v ponedeljek bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu. Sporočite, če bi morda kdo na novo želel obisk duhovnika, ali pa če (zaradi različnih vzrokov) ne želite obiska duhovnika.

Ta teden se imenuje »veliki teden«, ker so se v njem zgodili največji dogodki v Jezusovem življenju. Zares vas lepo vabim, da bi radi prihajali k obredom svetega tridnevja oz. jih zaradi omejitev spremljajte doma.  Ministrantje pridite vsak večer ob 18.30. Obredi velikega tedna (četrtek, petek, sobota) bodo ob 19. uri! V soboto bo zaradi omejitev več blagoslovov jedil. Vstopnico dobite zadaj na oglasni deski. Na vsakem listku je številka, ki pomeni uro blagoslova in samo tisto uro s tisto vstopnico lahko pridete k blagoslovu. Z eno vstopnico lahko pride k blagoslovu ena družina (gospodinjstvo). Vse tri večer bo do 20.30 tiho češčenje Najsvetejšega in med tem možnost za prejem svetega obhajila. V nedeljo Gospodovega vstajenja ne smemo počastiti s procesijo, zato ni potrebno postavljati bander.          Na veliko noč bodo vaši darovi namenjeni za potrebe cerkve.

Lepo prosim, da se vse dni v in pred cerkvijo držite varnostnih ukrepov za preprečitev širjenja epidemije (maska, varnostna razdalja, razkuževanje rok, število udeležencev).

Vzemite nov Farni list in si ga pozorno preberite.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika br. Marka GSM  041 288 885.