Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 27. 03. 2021

Oznanila, 5. postna – 21. 3. 2021

Nedelja

5. postna nedelja  - tiha

8h – Jože in Francka Jelenc (Knape)

sv. Lea, spokornica

sv. Alfonz Turibij, škof

sv. Katarina Švedska, redovnica

Gospodovo oznanjenje

18h –  v zahvalo Bogu in Mariji

sv.  Evgenija, mučenka

18h –  na čast Svetemu Duhu

sv. Peregrin, redovnik

18h –  Ivan Benedik

Nedelja

6. postna nedelja  - cvetna

URA SE PRESTAVI NA POLETNI ČAS

8h – Gabrijel Eržen, roj. dan

V naših župnijah (Selca in Bukovščica) SVETE MAŠE POTEKAJO Z NAVZOČNOSTJO VERNIKOV. Pridite samo, če ste zdravi in na lastno odgovornost. V cerkvi v  Bukovščici je tako lahko pri sveti maši od četrtka naprej največ 10 družin ali posameznikov, oz. oseb, ki živijo v skupnem gospodinjstvu  (prostori so označeni). Prijave za navzočnost pri sveti maši sprejema v tem tednu br. Marko vsak dan med 20.00 do 20.30. Prenosi svete maše bodo tudi na Facebook strani Župniji Selca in Bukovščica Vsak dan bo pol ure pred sveto mašo molitev rožnega venca pred Najsvetejšim za končanje epidemije in zdravo pamet politikov in nas vseh. Lepo prosim, da tisti, ki boste prišli k sveti maši, pridete tudi k rožnemu vencu. Ker so dovolili, da se število udeležencev v majhnih cerkvah poveča izkoristite priložnost in pridite k sveti maši ob petkih in sobotah, ker v nedeljo vsi ne morete priti v cerkev.

Danes se pričenja Radijski misijon na Radiu Ognjišče. Lepo vabljeni k poslušanju!

V četrtek je praznik Gospodovo oznanjenje.  Lepo vabljeni k sveti maši ob 18. uri.

Veroučenci od 4. razreda naprej imate v tem tednu v času veroučne ure spoved. Pridite kar v cerkev. Odrasli in mladina boste imeli v tem tednu priložnost za sveto spoved v četrtek in petek od 17. ure naprej.

Pri svetih mašah ob petkih in nedeljah  bomo premišljevali Jezusov križev pot.

Zadaj pri blagoslovljeni vodi lahko vzamete oljčne vejice. Prostovoljni darovi so namenjeni za obnovo Istrskih cerkva. Bog povrni za vsak dar. V nedeljo bo blagoslov zelenja samo v cerkvi.

SVETO OBHAJILO IZVEN SVETE MAŠEob petkih in sobotah samo takoj po sveti maši in ob nedeljah po sveti maši do 9. ure.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika br. Marka GSM  041 288 885.