Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 8. 11. 2020

18h –  Janko Okorn

sv. Engelbert, škof

prva sobota

18h  – Janko Rihtaršič (sosedje)

Nedelja

32. nedelja med letom - zahvalna

10h –  Ljudmila Benedik, obl.

Zahvaljujem se vam za vse darove, ki jih boste namenili za potrebe naše cerkve.

Popoldne ob 2-h vabljeni preko FB k spremljanju svete maše iz cerkve v Selcih, ko bomo molili in prosili za naše drage raje, ob petih popoldne pa bo prenos molitve rožnega venca. K molitvi rožnega venca nas bodo danes popoldne ob petih vabili tudi zvonovi iz vseh naših cerkva trikrat po pet minut. Sicer pa prav tako vabljeni vsak dan k spremljanju svete maše, ki jo bova z br. Markom obhajala v Selcih ob urah, kot je oznanjeno v zadnjem Farnem listu. Še naprej bo vsak dan v mesecu novembru pol ure pred sveto mašo prenos molitve rožnega venca za zdravje.

Mladi povabljeni, da omogočite starejšim in jih naučite spremljati sveto mašo po FB.

Jutri na vernih duš dan bo zjutraj ob sedmih prenos molitve rožnega venca in nato svete maše na FB.

Na internetni in FB strani si preberite navodila škofov ob prazniku Vseh svetih in Vernih duš.

Slovenski škofje vabijo vse katoličane in druge, da v petek, 6. novembra, molijo in se postijo za prenehanje epidemije. Izkušnja vere nas uči, da so naši predniki na velike preizkušnje vedno odgovarjali z ljubeznijo do bolnikov in poglobitvijo vere. Škofje zato vabijo k molitvi in postu z namenom prenehanja epidemije, solidarnosti z bolniki in njihovimi družinami ter v znamenje podpore zdravstvenim delavcem pri premagovanju te bolezni. Prav tako bo omenjeni dan namenjen osebni poživitvi vere ter spreobrnjenja.

V nedeljo je zahvalna nedelja. Na to nedeljo je darovanje za domačega župnika. V cerkvi bo pehar v katerega boste lahko oddali svoj dar, ko boste prišli k molitvi in obhajilu.

SVETO OBHAJILO IZVEN SVETE MAŠE. Možnost za takšno sveto obhajilo bo v Selcih ob nedeljah med 7.15 do 8.15, med 9.15 in 9.45 ter med 10.45 do 12.00 in vsak dan pol ure po sveti maši.  V Bukovščici je takšna možnost ob sobotah  po sveti maši do 19. ure in ob nedeljah med 8. in 9. uro.

ŽUPNIJSKA PISARNA IN NAROČANJE SVETIH MAŠ. Za morebitna potrdila ali druge potrebne dokumente prej pokličite župnika Damjana. Naročilo svete maše lahko oddate tako, da napišete na list svoj namen ter datum, kdaj bi želeli imeti sveto mašo in če želite svojo telefonsko številko, da vam sporočim, kdaj bo sveta maša, list zaprete v kuverto in kuverto oddate v poštni nabiralnik na župnišču ali pošljete po pošti na Župnija Selca, Selca 10, 4227 Selca.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika br. Marko GSM  041 288 885.