Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 5. 10. 2020

Farni list št. 12(20.9.2020) Naslov:

NOVI DUHOVNI POMOČNIK SE PREDSTAVI

Sem Marko Senica, po očetu Prekmurec, po mami Dolenc, rojen pa v Ljubljani, kjer sem preživel prvih 18 let. Zelo me zanima šport, saj sem se tudi sam z njim ukvarjal bodisi aktivno bodisi rekreativno. Po služenju vojaškega roka sem vstopil v red bratov kapucinov in bil med vojno za samostojno Slovenijo posvečen v duhovnika. Po diplomi na Teološki fakulteti sem še dve leti študiral moralno teologijo v Rimu.

Deloval sem v več krajih po Sloveniji kot kaplan, župnik, hišni predstojnik, pa tudi v vodstvu province kot provincijski vikar, vzgojitelj mladih, 26 let sem skavt. Precej sem zanemaril igranje kitare in bi jo rad v Selcih ponovno vzel v roke, lahko tudi skupaj z otroki, če se kdo želi naučiti osnov igranja in prepevanja. Na lastno željo in v dogovoru z vsemi pristojnimi sem zdaj duhovni pomočnik v Selcih. Skupaj z vami bi rad poglabljal vero v dobrega Boga in zdrave človeške odnose.

Novega duhovnega pomočnika br. Markota Senico lepo pozdravljamo in se veselimo skupnega dela in življenja v Božjem vinogradu!

OBVESTILA

• V torek, 22. 9., ste k sveti maši in molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v družinah še posebej vabljeni farani iz Topolj in Zabrekev.
  • V četrtek, 24. 9., bo ob 20.15 priprava na prejem zakramenta svetega krsta, ki bo podeljen v nedeljo, 27. 9., po sveti maši  ob 10. uri.
  • V četrtek, 24. 9., bo srečanje druge zakonske skupine.
  • V petek, 25. 9., bo srečanje prve zakonske skupine.
  • V torek, 29. 9., ste k sveti maši in molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v družinah še posebej vabljeni farani iz Ševelj.
  • V sredo, 30. 9., se za birmance (povabljeni tudi starši in botri) prične birmanska devetdnevnica. Svete maše bodo samo zvečer. K sveti maši in molitvi za birmance vabljeni tudi drugi farani. Slovesnost svete birme bo v soboto, 10. 10., ob 10. uri. Birmoval bo g. nadškof Stanislav Zore.
  • V četrtek, 1. 10., se začne mesec oktober – mesec pobožnosti rožnega venca. Vabljeni k molitvi doma in tudi v cerkev. Veroučenci vabljeni, da k molitvi rožnega venca in sveti maši skupaj s svojimi starši pridete vsaj enkrat med tednom. In sicer 1., 2. in 3. razred ob torkih, 4. in 5. razred ob četrtkih, 6. in 7. razred ob petkih ter 8. in 9.

razred ob sobotah. Molitev rožnega venca se bo pričela 30 minut pred sveto mašo. Ob nedeljah ob 14. uri bodo molitev rožnega venca vodile naslednje skupine: 4. 10.: ŽPS,  11. 10.: mladina,   20. 10.: starejši,  27. 10.: zakonske skupine.

• V petek, 2. 10., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • V petek, 2. 10., bo ob 17.30 v župnišču srečanje za starejše.
  • V noči s petka, 2. 10., na soboto, 3. 10., bo tiho celonočno češčenje Najsvetejšega. Lepo vabljeni k molitvi za birmance in nove duhovne poklice!
  • V soboto, 3. 10., od 8. ure naprej čistijo farno cerkev starši birmancev.
  • V nedeljo, 4. 10., bo pri vseh svetih mašah nabirka za Petrov novčič.
  • V nedeljo, 4. 10., ima srečanje peta zakonska skupina.
  • V torek, 6. 10., bo ob 18-ih srečanje birmancev, botrov in družin z birmovalcem, nadškofom Stanislavom.
  • V soboto, 10. 10., bo ob 10. uri birmanska slovesnost.
  • V soboto, 17. 10., bo župnijsko romanje. Več v naslednjem Farnem listu.
  • Za mesec november lahko naročite molitve za vaše pokojne.
  • ROMANJA: 14. 11., romanje za moške; 21. 11., romanje za kmete in kmetice.
    •
  • Veroučenci ste v mesecu oktobru vabljeni k molitvi rožnega venca pol ure pred sveto mašo v cerkev in sicer od 1. do 5. r. ob petkih in od 6. do 9. r. ob sobotah.
  • V petek, 2. 10., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • V soboto, 17. 10., bo župnijsko romanje.
  • Poglejte še vsa gornja obvestila!

VAŠI DAROVI

Ob smrti Ivanke Krek so sosedje darovali za obnovo pokopališke kapele. Hvala!

Celoten farni list si lahko ogledate na spodnji povezavi!