Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 27. 07. 2020

sv. Marta, Lazarjeva sestra

sv. Peter Krizolog, škof, cerkveni učitelj

sv. Ignacij Lojolski, duhovnik, ustanovitelj jezuitov

19h – Vilijem Stanonik (sosedje)

sv. Alfonz Marija Ligvorij, škof, cerkveni učitelj

19h  – za nove duhovne poklice

Nedelja

8h –  Marjeta Pezdirnik

Slovenski škofje ordinariji so v ponedeljek, 20. julija 2020, sprejeli dodatne preventivne ukrepe za preprečevanje širjenja epidemije COVID-19. Nova navodila veljajo od torka, 21. julija 2020, do preklica. Z ozirom na prejšnja so v novih navodilih zapisane naslednje novosti:

Ob nedeljskih in prazničnih svetih mašah verniki ob vstopu v cerkev v poseben nabiralnik (škatlo ipd.) oddajo list s svojo telefonsko številko (brez imena in naslova). Župnik oz. duhovnik po vsaki sveti maši listke s telefonskimi številkami zalepi v posebno mapo oz. kuverto, na njej označi dan, datum in uro svete maše ter jo hrani 30 dni. Po tem obdobju kuverto z listki uniči. V primeru, da je bila pri sveti maši navzoča oseba okužena s koronavirusom, župnik na zahtevo pristojne državne ustanove (inšpektorat, policija, NIJZ) posreduje telefonske številke udeležencev pri določeni sveti maši. Župnik oz. duhovnik o posredovanju podatkov obvesti SŠK. V primeru delavniških svetih maš oddaja telefonske številke ni obvezna, saj duhovnik običajno pozna vernike. Če pa je prisotnih več ljudi pa je potrebno tudi oddati telefonsko številko.

Lepo prosim, če mlajši pomagate starejšim napisati številko in se vam zahvaljujem za pomoč. In še to, dovolj je ena številka iz ene družine oz. gospodinjstva.

Danes je Krištofova nedelja. Svoje darove za MIVO lahko oddaste zadaj v poseben nabiralnik poleg blagoslovljene vode, če ste svoj dar morda pozabili, ga boste lahko oddali do nedelje. Zraven lahko vzamete v zahvalo za vaše darove nalepko in kartonček z molitvijo k sv. Krištofu. Sedaj bom zmolil molitev za srečno vožnjo, blagoslov vozil, nalepke in podobice, nato pa bom odšel pred zakristijo (cerkev) in blagoslovil avtomobile, med tem pa ste pevci povabljeni, da zapojete kakšno pesem. Nato pa bo sledil še sklepni blagoslov. Še enkrat Bog poplačaj za vsak vaš dar, ki ste ga ali ga še boste namenili v pomoč za nakup avtomobilov našim misijonarjem po svetu.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika p. Benota GSM  041-264-800.