Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 21. 06. 2020

sv. Ema Krška, kneginja

19h  – v zahvalo

Nedelja

8h –   Marija Lavtar, obl. (Knape)

DELNA SPROSTITEV UKREPOV OB UMIRITVI EPIDEMIJE

Spremembe so naslednje:

• Med tednom med sveto mašo ni potrebno (so pa priporočene) nositi zaščitne maske, ob nedeljah in praznikih, ki so med tednom, so zaščitne maske obvezne, ker ni zagotovljene varnostne razdalje 1,5 metra.
  • Za spoved v spovednici je obvezna zaščitna maska.
  • Ob vstopu v cerkev si je obvezno potrebno razkužiti roke!

V četrtek bomo obhajali Dan državnosti ter obeležili 29. obletnico razglasitve samostojnosti Republike Slovenije. Slovenski škofje so sklenili, da v vseh župnijskih cerkvah na predvečer praznika v sredo, 24. junija, ob 20. uri zvonimo z vsemi zvonovi 5 minut. Vabljeni v teh dneh tudi, da večkrat doma molite za domovino in pridete k sveti maši.

V petek bo ob 21. uri v župnišču v Selcih priprava na prejem zakramenta svetega krsta.

Zadaj pri verskem tisku so prijavnice za Oratorij. Prijavnico dobite tudi na župnijski internetni strani. Prijavite se čim prej (rok prijav je do 5. 7.) in dobro preberite glede omejitev števila in starosti otrok ter drugih ukrepov glede pandemije corona virusa.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika p. Benota GSM  041-264-800.