Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 8. 06. 2020

Farni list št. 8

DELNA SPROSTITEV UKREPOV OB UMIRITVI EPIDEMIJE

Spremembe so naslednje:

• Med tednom med sveto mašo ni potrebno (so pa priporočene) nositi zaščitne maske, ob nedeljah in praznikih, ki so med tednom, so zaščitne maske obvezne, ker ni zagotovljene varnostne razdalje 1,5 metra.
  • Za spoved v spovednici je obvezna zaščitna maska.
  • Ob vstopu v cerkev si je obvezno potrebno razkužiti roke!

OBVESTILA

• NOVOMAŠNIKI IZ LJUBLJANSKE NADŠKOFIJE: Anže Cunk, roj. 13. 10. 1989, iz župnije Kokrica; Martin Leban, roj. 31. 8. 1995, iz župnije Jesenice; Tilen Oberwalder Zupanc, roj. 28. 07. 1995, iz župnije Jarše; Janez Potisek, roj. 19. 4. 1995, iz župnije Dol pri Ljubljani; Matej Rus, roj. 25. 2. 1995, iz župnije Šentvid pri Stični. Mašniško posvečenje bo v ljubljanski stolnici v ponedeljek, 29. junija 2020, ob 9. uri.
  • IZBIRA ČLANOV ŽUPNIJSKIH PASTORALNIH SVETOV. Slovenski škofje ordinariji so sklenili, da se volitve v župnijske pastoralne svete zaradi epidemije covida-19 preloži na leto 2021. Škofje so prav tako sklenili, da se dosedanjim članom ŽPS mandat podaljša za eno leto.
  • V mesecih junij, julij in avgust bodo večerne svete maše ob 20. uri v Selcih in ob 19-ih na Bukovici in v Bukovščici. Uradne ure bodo samo po sveti maši.
  • V četrtek, 11. 6., je zapovedani praznik - Sveto Rešnje Telo in Kri. Lepo vabljeni k sveti maši zjutraj ob 8-ih ali zvečer ob 19-ih, med katero bo tudi procesija Svetega Rešnjega Telesa in krvi po cerkvi pri stranskih oltarjih.
  • V petek, 12. 6., bo med večerno sveto mašo zaključek za Slomškovo bralno priznanje. Najbolj pridni bralci boste prejeli zaslužene nagrade.
  • Zaobljubljena sveta maša za Rudno ob godu sv. Antona Padovanskega na Brezjah bo v petek, 12. 6., ob 16. uri.  Prevoz na Brezje je z lastnim prevozom.
  • V nedeljo, 14. 6., se bomo med sveto mašo ob 10. uri z veroučenci zahvalili za letošnje veroučno leto. Veroučenci to nedeljo prinesite nazaj podpisana spričevala.
  • V torek, 16. 6., bo ob 20.30 srečanje za starše veroučencev 8. razreda o pripravi na sveto birmo. Starši se srečanja zagotovo udeležite!
  • V četrtek, 18. 6., ste ob 19.30 k molitvi pred Najsvetejše za nove duhovne poklice še posebej vabljeni farani s Prtovča in Podlonka.
  • V četrtek, 25. 6., ste ob 19.30 k molitvi pred Najsvetejše za nove duhovne poklice še posebej vabljeni farani iz Lajš in Kališ.
  • V petek, 26. 6., bo ob 21. uri priprava na prejem zakramenta svetega krsta, ki bo podeljen v nedeljo, 28. 6., med sveto mašo ob 10. uri.
  • V četrtek, 2. 7., ste ob 19.30 k molitvi pred Najsvetejše za nove duhovne poklice še posebej vabljeni farani iz Topolj in Zabrekev.
  • V petek, 2. 7., bo obisk bolnikov in ostarelih faranov na domu.
  • S petka, 2. 7., na soboto, 3. 7., bo tiho celonočno češčenje Najsvetejšega. Vabljeni k molitvi za blagoslov naših družin.
  • V mesecih junij, julij in avgust bodo večerne svete maše ob 19. uri.
  • V četrtek, 11. 6., je zapovedani praznik Sveto Rešnje Telo in Kri. Procesija bo samo v cerkvi pri stranskih oltarjih.
  • Spomin na posvetitev cerkve sv. Klemena – žegnanje – bo v nedeljo, 14. 6. Veroučenci prinesite ta dan nazaj podpisana spričevala.
  • V petek, 3. 7., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.

Celoten farni list si lahko ogledate na spodnji povezavi!!