Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 6. 04. 2020

Oznanila, 6. posta – cvetna nedelja – 5. 4. 2020

Danes popoldne ob 2-h bo pogreb Marije Benedik po domače HOBJANOVE iz Zabrekev 1. Spomnite se je v svojih molitvah.

Jutri v ponedeljek bo ob 15-ih v Bukovščici pogreb Viljema Stanonika iz Knap 21. Spomnite se ga v svojih molitvah.

Zaradi stanja, kakršno je bodo svete maše v prihodnje še vedno brez navzočnosti vas, vernikov. Ob tem se vam zahvaljujem za razumevanje teh navodil, ki so nam jih zaukazali, vsem nam v dobro. Svete maše bodo opravljene tako, kot je oznanjeno, le v Bukovščici ne bo sveta maša tam, ampak bo opravljena tisti dan in uro v Selcih. Tako bo, dokler ne bo oznanjeno drugače. Vsi vabljeni, da še naprej molite in sodelujete pri molitvi, h kateri vabi vsak večer veliki zvon ob 20. uri.

Veliki teden bo letos popolnoma drugačen, kot smo ga navajeni. V cerkvi ne bo skupnega praznovanja, ampak bova duhovnika sama. Verniki povabljeni, da obrede spremljate doma po radiu ali televiziji. Vsak dan je sveta maša po Radiu Ognjišče ob 19. uri, na televiziji Nova 24TV ob 7-ih zjutraj iz Vatikana, na Eksodusu in RTV pa spremljajte progam in vam bodo povedali, kdaj bodo obredi. Vzemite si čas vsaj za skupno družinsko molitev.

Veliki petek - vzemite si čas in doma skupaj zmolite križev pot. Pomagajte si z molitvenikom Kristjan moli (od strani 213 naprej) ali pesmarico Slavimo Gospoda.

Velika sobota – pripravite ogenj, kasneje jedi in jih skupaj, kot družinsko občestvo, blagoslovite. Pomagate si lahko s spletno stranjo Pridi in poglej ali Slovenska škofovska konferenca – pastoralna služba.

Velika noč – letos bomo brez procesije, a kljub vsemu naj v naših srcih vlada veselje nad tem, da nas Gospod kljub »težkim« časom ne zapušča!!!

Na internetni strani si preberite nov Farni list! Mladi, natisnite ga starejšim! Hvala.