Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 8. 03. 2020

SKLEP  MISIJONA

8h –   Jožef in Francka Jelenc

Franc Hribernik (sosedje)

Najprej se zahvaljujem g. Antonu Slabetu, da je prišel med nas in nas nagovoril. Bog poplačaj vse vaše misli in spodbude. Sedaj po maši bo v cerkvi še srečanje za vse samske.

Naslednje štiri dni tukaj v Bukovščici ne bo misijonskega programa, zato lepo vabljeni v Selca. Jutri bo med nami p. Branko Cestnik, po maši pa bo srečanje za vse obrtnike, samostojne podjetnike in odgovorne na delovnih mestih. V torek je v Selcih celodnevno češčenje Najsvetejšega. Lepo vabljeni k sveti maši dopoldne ali zvečer. V sredo bo misijonski nagovor imel g. Klavdio Peterca in po maši bo srečanje za vse botre. V četrtek vabljeni še posebej zakonci, med mašo nas bo nagovoril p. Beno po maši pa bo srečanje za zakonce z Melito in Gregorjem Čušinom. V petek bo med nami g. Jože Plut in po maši bodo molitve na pokopališču. V soboto  dopoldne vabljeni v Selca otroci. Prijavite se do torka zvečer. Popoldne pa bo program za mlade. V nedeljo bo sklep misijona vodil g. nadškof. Gospodinje naprošene za pecivo, ki ga v nedeljo prinesite pred mašo v župnišče v novo kuhinjo. Po maši pa vsi povabljeni, da se zadržite pred cerkvijo. Mladi povabljeni, da boste postregli s pijačo in piškoti.

Še naprej pa lepo vabljeni, da molite za blagoslov misijona. Da bi se  ob simbolu školjke, ki je prazna, brez bisera, v času misijona vsaj malo zaustavili. Hitri tek življenja nas vse prevečkrat posrka vase in se nad svojim življenjem zamislimo samo ob nenadni izgubi zdravja ali smrti ljubljene osebe. Zato zares vabljeni, da bi si v času misijona vzeli čas zase in se zamislili nad tem, kaj je smisel mojega življenja. Kaj je biser v mojem življenju, za katerega bi vse dal?

Danes ob 18. uri, bodo člani KD Scena v kulturnem domu v Železnikih odigrali Linhartovo komedijo Županova Micka. Prostovoljni prispevki bodo namenjeni potrebam Župnijske KARITAS Železniki. Lepo vabljeni!

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika p. Benota GSM  041-264-800.