Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 26. 02. 2020

VFarni list št. 3 (23.2.2020)

MISIJON JE TU – ODRINI NA GLOBOKO!!!

Dragi prebivalci župnij Selca in Bukovščica. V petek, 6. 3., se bo pričel župnijski misijon z vodilno mislijo ODRINI NA GLOBOKO. V teh dneh vam bo pismonoša v poštni nabiralnik prinesel spored misijona, v katerem je zapisana vsakodnevna vodilna misel, ki jo bo pri sveti maši razlagal gost – misijonar, ter s katero skupino bo po sveti maši srečanje, zato si spored pozorno preberite! Nekaterih svetih maš na Bukovici ne bo, tudi za sklep misijona ne, da bi se v čim večjem številu zbrali ob svojem nadškofu in se skupaj veselili in praznovali.

Že nekaj časa lahko po župnijah opazujemo plakate in transparente z datumom, vodilno mislijo misijona in školjko. Školjka je prazna, brez bisera. Vabi nas, da bi se v času misijona vsaj malo zaustavili. Hitri tek življenja nas vse prevečkrat posrka vase in se nad svojim življenjem zamislimo samo ob nenadni izgubi zdravja ali smrti ljubljene osebe. Zato zares vabljeni, da bi si v času misijona vzeli čas zase in se zamislili nad tem, kaj je smisel mojega življenja. Kaj je biser v mojem življenju, za katerega bi vse dal?

Tukaj je samo kratek pregled misijona:

1. dan - ČEMU ODRINITI NA GLOBOKO? Sveti maši ob 17. uri v Bukovščici in ob 19. uri v Selcih. Po sveti maši v Selcih bo srečanje s ključarji, člani ŽPS, gospodarskega sveta in Karitas.

2. dan - BOG JE V MENI.Dopoldne bo med nami g. Miro Šlibar. Ob 10. uri bo sveta maša za starejše, bolne in vse, ki strežete ter pomagate bolnim in starejšim faranom. Popoldne bo med nami duhovnik Marjan Lampret. Po obeh svetih mašah pa srečanje s cerkvenimi pevci.

3. dan - VESELIM SE BOŽJEGA ŽIVLJENJA V SEBI IN OKROG SEBE. Po sveti maši v Bukovščici bo srečanje za samske. Po sveti maši v Selcih ob 10. uri pa bo srečanje za vse, ki se soočate s stisko in bolečino ob trpki osebni preizkušnji razhoda in se sprašujete, kako osmisliti svoje življenje ob spoznanju, da morate pot nadaljevati brez svojega življenjskega sopotnika.

4. dan - BEG PRED BOGOM – GREH. sveti maši z govorom bo srečanje za vse obrtnike, samostojne podjetnike, vse, ki ste kakor koli odgovorni za druge na delovnih mestih.

5. dan - GREM NAZAJ K OČETu, celodnevno češčenje. Skozi ves dan boi priložnost za sveto spoved. Po večerni sveti maši lepo vabljeni na srečanje z br. Joškotom vsi tisti, ki ste bili pri birmi v zadnjih šestnajstih letih.

6. dan - ŽIVETI KRISTUSOVO LUČ.   Po sveti maši povabljeni na srečanje botri. Vsi tisti, ki ste že bili v bližnji preteklosti ali pa boste v prihodnosti botri bodisi pri krstu bodisi pri birmi.

7. dan - JEZUS SPREMLJA IN VZGAJA PO KRUHU ŽIVLJENJA. Po sveti maši povabljeni na srečanje z zakoncema Melito in Gregorjem Čušinom vsi zakonci.

8. dan - SPRAVA MED NAMI.Po svetih mašah bo sprevod s svečkami na pokopališče. V Selcih bo po molitvah na pokopališču še srečanje za vdove in vdovce v župnijski Krekovi dvorani.

9. dan - MOLIMO Z MARIJO. Dopoldne ob 9. uri se bo v cerkvi začel misijonski dan za otroke, ki se bo zaključil s sveto mašo ob 12.30. Po sveti maši bo popoldne  namenjeno  druženju vsem mladim, študentom in animatorjem, ki se bo zaključilo s sveto mašo ob 19.  uri.

10. dan - GOSPODOV DAN. Po obeh svetih mašah (8-ih in 10-ih) ste povabljeni, da se zadržite pred cerkvijo na druženju. Gospodinje naprošam za pecivo, mlade pa, da bi postregli s pijačo.

POSTNA POSTAVA

Cerkev za postni čas določa tudi posebne oblike spokornosti:

-  STROGI POST je na pepelnično sredo in na veliki petek. Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže vernike od izpolnjenega 18. leta do začetka 60. leta starosti.

- ZDRŽEK OD MESNIH JEDI je na vse petke v letu. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih jedi zamenjati s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta naprej.

Kadar je petek na praznik (cerkveni ali državni), ali je kakšna slovesnost v družini, post in zdržek lahko odpadeta.

Cečoten farni list si lahko ogledate na spodnji povezavi!!!