Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 26. 02. 2020

sv. Gabrijel Žalostne Matere Božje, redovnik

18h  – Marija Pogačnik, 7. dan

sv. Roman, opat

18h  – Francka Jelenc, obl.

sv. Hilarij, papež – prestopni dan

18h  – Lado Benedik, 30. dan

Nedelja

1 . postna nedelja

8h –   Pavla Lužar, obl.

Danes zvečer povabljeni na dobrodelno prireditev ob 19. uri v kulturnem domu Ivana Cankarja pri Sv. Duhu v Škofji Loki, ki jo organizira Župnijska Karitas Sv. Duh pri Škofji Loki. Nastopili bodo: Mešani pevski zbor župnije Sv. Duh, Pevska skupina Mašnce, Mladinski pevski zbor OŠ Cvetka Golarja in Andrej Šifrer. Prostovoljni prispevki bodo namenjeni tetraplegiku Aljoši Habjanu iz Selc za pomoč pri izgradnji prilagojenega stanovanja.

Jutri bo poštar v vaš poštni nabiralnik prinesel zgibanko o sporedu in gostih misijona, ki se bo pričel prihodnji petek. Bodite pozorni, da zloženko ne boste založili v kup s starim papirjem.

V sredo se zopet prične verouk po urniku.

V sredo se s pepelnico prične postni čas. Ta dan je strogi post. Sveta maša z obredom pepeljenja bo ob 18. uri. Slovenska Karitas je za letošnji post pripravila štiri povabila: preventivno spodbudo 40 dni brez alkohola (na razpolago imate zgibanke s postno molitvijo za družine  in solzice), zbiranje sredstev za pomoč na območju JV Evrope (na razpolago so zgibanke s položnico), vabilo k poglobitvi postnega časa z molitvijo (lahko si vzamete kot družina za teden dni ali po dogovoru več družin skupaj kipe Brezmadežne, ki so romali v adventnem času po naših vaseh in vas zbirale k molitvi) in postno kocko v sodelovanju z revijo Mavrica. Vabljeni, da vsaj en predlog vzamete zares in se tako duhovno dobro pripravite na največji krščanski praznik.

Pri svetih mašah ob petkih in nedeljah  bomo premišljevali Jezusov križev pot.

V soboto bo romanje za žene in dekleta. Odhod avtobusa s Češnjice bo ob 6. uri. Ustavljal bo na postajališčih po dolini in tudi sem v Bukovščico bo zavil. Dar za romanje (vožnja, vstopnina, kosilo, večerja) je 43 €. S seboj imejte veljaven osebni dokument.

Vzemite nov Farni list.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika Damjana GSM 041/798 376, ali duhovnega pomočnika p. Benota GSM  041-264-800.