Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 7. 10. 2019

Farni list št.12

»ODRINI NA GLOBOKO«

Mineva deset let odkar je bil Misijon v selški župniji, za župnijo Bukovščica ni podatka. Upam, da se ga nekateri še spomnite. To je za župnijo poseben čas, čas veselja in radosti, da smemo biti kristjani in da nas Jezus po misijonarjih vabi, da prebudimo v sebi naš krst in se navdušeno zavedamo, komu in kako verujemo.  Misijon v naši župniji bo v letu 2020 v postnem času. Točen datum bo še objavljen. KAJ JE MISIJON? Misijon  je duhovna prenova, ki je namenjena vsem v župniji in traja od sedem do deset dni. V župnijo pridejo povabljeni duhovniki, ljudski misijonarji. Ti ob srečanjih kot so: pogovori po skupinah, predavanja, pridige pri maši, osebni pogovori, obiski bolnikov in družin, utrjujejo kristjane v veri, oddaljene pa želijo pritegniti bližje župnijskemu občestvu. ZAKAJ  MISIJON? Za vse imamo v življenju čas, kaj pa duhovne vrednote?  Če ste že domišljavo zadovoljni sami s seboj, je čas, da bolj pogledate v vaše življenje in ga oblikujete. Ne sami, ampak z Bogom, molitvijo, medsebojno pomočjo. Vedno znova urejamo naša stanovanja in hiše, zakaj nebi tudi sebe spravili v red. KAKO SE BOMO PRIPRAVLJALI NA MISIJON? Vsak dan bomo molili v župniji in doma za uspeh misijona. Delajmo dobra dela in se odločimo za posebna prizadevanja za uspeh misijona. Pogovarjajte se z bližnjimi o misijonu in delite z bližnjimi, kaj pričakujete in kaj si želite ob misijonu? Obiščite bolnike in ostarele, ki so osamljeni in jih povabite, da molijo za uspeh misijona in darujejo molitve in žrtve za uspeh misijona.  Vsaka dobra misel, želja, hrepenenje, prošnje in vsa dobra dela bogatijo in rahljajo zemljo, da bo misijon obrodil veliko sadov.