Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 25. 05. 2019

Farni list št.7

OBVESTILA

• Pred praznikom Gospodovega vnebohoda, ki bo v četrtek, 30. 5., obhajamo prošnje dneve. Kristjani v teh dneh že od nekdaj prosimo Boga za odvrnitev naravnih nesreč in za dobro letino. V marsikateri župniji imajo vsak prošnji dan procesijo in  z litanijami v čast vsem svetnikom ter z drugimi molitvami prosijo za dobrine. Jutri bomo pri sveti maši na Prtovču prosili, da bi Bog naše in druge kraje obvaroval naravnih nesreč: potresa, poplav, suše, pozebe, toče. V torek bomo prosili za dobro letino. Vsi smo odvisni od tega, kar zraste na polju, v vrtovih, sadovnjakih in vinogradih. Vabljeni k sveti maši na Sv. Mohorja ob 8-ih zjutraj. V sredo, na tretji prošnji dan, bomo prosili za pomoč, blagoslov in srečo pri delu in učenju. Vse, kar imamo, kar uživamo in lepega doživimo, je Božji dar, vse nam je darovano. Vabljeni k urni sveti maši na Sveti Križ ob 8-ih zjutraj. Kdor čuti odvisnost od Božje naklonjenosti in hvaležnost v srcu, se bo rad udeležil svete maše vse tri prošnje dneve.
  • V tednu od 27. 5. do 31. 5. bodo veroučenci dobili spričevala, ki jih prinesejo nazaj v nedeljo, 23. 6., ko bo procesija in župnijski dan.
  • V četrtek, 30. 5., ima ob 20. 30 srečanje druga zakonska skupina.
  • V petek, 31. 5., bo sklep šmarnične pobožnosti. Najbolj redni šmarničarji boste prejeli nagrade.
  • V soboto, 1. 6., bo ob 11. uri spominska sveta maša v Kočevskem Rogu. Zainteresirani romarji se prijavite gospe Branki Krek.
  • V mesecih junij (od 3. 6. naprej), julij in avgust bodo večerne svete maše ob 20. uri v Selcih in ob 19-ih na Bukovici in v Bukovščici. Uradne ure bodo samo po sveti maši.
  • V četrtek, 6. 6., ste ob 19.30 k molitvi pred Najsvetejše za nove duhovne poklice še posebej vabljeni farani s Praprotna, Sv. Tomaža in Spodnje Luše.
  • V petek, 7. 6., bo obisk bolnih in starejših faranov na domu.
  • V petek, 7. 6., bo ob 17.30 v župnišču srečanje za starejše.
  • V noči iz petka, 7. 6., na soboto, 8. 6., bo v farni cerkvi tiho celonočno češčenje Najsvetejšega. Sklep češčenja bo v soboto zjutraj s sveto mašo. Vsi farani ste lepo vabljeni k molitvi za domovino!
  • V soboto, 8. 6., bo dekanijsko srečanje mladih na Suhi pri Škofji Loki.
  • V nedeljo, 9. 6., ima zaključno srečanje (piknik) peta zakonska skupina.
  • V torek, 11. 6., ima ob 20.30 srečanje Biblična skupina.
  • Na god sv. Antona Padovanskega, v četrtek, 13. 6., bo na Brezjah ob 17. uri zaobljubljena sveta maša za Rudno.  Za prevoz s kombijem, ki z Rudna odpelje ob 15-ih, se prijavite g. Venclju Demšarju. Lepo vabljeni!
  • V četrtek, 13. 6., ste ob 19.30 k molitvi pred Najsvetejše za nove duhovne poklice še posebej vabljeni farani s Stirpnika, Golice in Ojstrega vrha.
  • V soboto, 15. 6., bo 51. romanje bolnikov in invalidov na Brezje. Mašo ob 10. uri bo vodil mariborski nadškof metropolit Alojz Cvikl. Pred mašo bo molitev rožnega venca.
  • V soboto, 15. 6., ima zaključno srečanje (piknik) druga zakonska skupina.
  • V soboto, 15. 6., bo srečanje za animatorje oratorija. Srečanje se prične s sveto mašo ob 19. uri.
  • V nedeljo, 16. 6., bo ob 16. uri v župnijski cerkvi sv. Petra imel koncert naš župnijski otroški pevski zbor. Pridite, ne bo vam žal!!!
  • V četrtek, 20. 6., je zapovedani praznik - Sveto Rešnje Telo in Kri.
  • V nedeljo, 23. 6., bomo imeli župnijski dan. Sveti maši bosta zjutraj ob 6.30 in ob 9.00, ko bo tudi procesija v čast Svetemu Rešnjemu Telesu in Krvi. Vrstni red v procesiji: križ, nato  bandera: Sv. Tomaž, Sv. Florjan, Sv. Mohor, Selca, deklice s cvetjem, mala bandera – zastavi, pevci, ministranti, nebo z Najsvetejšim, bandera: Sv. Križ,  Sv. Miklavž, Lajše, Prtovč. Farani (možje, žene in otroci) greste vsi za svojim banderom. Po procesiji bo pred cerkvijo pogostitev s pijačo in piškoti, zato gospodinje naprošam, da v soboto, 22. 6., popoldne do 17. ure prinesete pecivo za pogostitev v župnišče. Ključarje vseh cerkva prosim, da poskrbite za nosače bander. Vaje za nosače bodo v soboto, 22. 6., po sveti maši. Veroučenci ta dan prinesete nazaj veroučna spričevala in je tudi zadnji dan za oddajo prijav za Oratorij.
  • Mešani pevski zbor Crescendo  vabi v nedeljo, 23. 6., ob 19. uri v župnijsko cerkev sv. Petra v Selcih na koncert. Predstavili se bodo s sakralno obarvanim programom, s katerim bodo nastopili na mednarodnem tekmovanju v Grčiji. Lepo vabljeni!
  • Mladi in hribi med počitnicami! Na razpolago so trije termini: 26. -28. 6.; 28. 7. – 1. 8. in 28. – 31. 8. Več informacij dobiš v zakristiji!
  • Romanje na Kosovo. V septembru bi bila možnost romanja na Kosovo za 4 dni z letalskim prevozom tja in nazaj. Interesenti se oglasite pri župniku.
  • V nedeljo, 2. 6., je žegnanje. Med sveto mašo, ki jo bo daroval g. Anton Slabe, bo blagoslov obnovitvenih del: na zvoniku streha in fasada, streha župnišča in novega prostora v župnišču. Po sveti maši bo pogostitev. Gospodinje naprošene za pecivo, ki ga prinesite v nedeljo pred sveto mašo v novi prostor. Otroci in mladi pa naprošeni za pomoč pri delitvi peciva in pijače.
  • V mesecih junij, julij in avgust bodo svete maše ob 19. uri.
  • V petek, 7. 6., bo po 9.30 obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • V četrtek, 20. 6., je zapovedan praznik Sveto Rešnje Telo in Kri. Sveta maša s procesijo bo ob 19. uri. Veroučenci prinesejo nazaj spričevala.
  • Oglejte si še druga obvestila zgoraj!