Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 24. 03. 2019

Farni list št.4

OBVESTILA

• V ponedeljek, 18. 3., ima srečanje četrta zakonska skupina.
  • Od torka, 19. 3., do ponedeljka, 25. 3., bo potekal Teden družine z naslovom Majhni koraki. V središču tedna družine so letos družine z majhnimi otroki. Namen je: da bi znali mladim družinam približati, kateri so ti mali koraki v napredovanju v veri. Kajti vsaka pot v veri se namreč začenja z malimi koraki.
  • V četrtek, 21. 3., ima srečanje druga zakonska skupina.
  • V petek, 22. 3., bo srečanje prve zakonske skupine.
  • Od petka, 22. 3., do nedelje, 24. 3., bodo animatorji na pripravljalnih dneh za oratorij.
  • V soboto, 23. 3., bo v župnijski Krekovi dvorani tečaj Priprava na zakon. Začetek ob 9. uri, konča pa se s sveto mašo ob 19. uri. Več je na zloženki!
  • V nedeljo, 24. 3., bo pri vseh svetih mašah nabirka za Bogoslovno semenišče.
  • V nedeljo, 24. 3., bo ob 16. uri praznovanje dneva staršev v Krekovem domu. Nastopila bosta župnijski otroški pevski zbor in otroška gledališka skupina. Vsi starši lepo vabljeni!
  • V torek, 26. 3., ste k sveti maši in molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v družinah še posebej vabljeni farani iz Lajš in Kališ.
  • V četrtek, 28. 3., bo ob 20.15 priprava na prejem zakramenta svetega krsta, ki bo podeljen v nedeljo, 31. 3., med sveto mašo ob 10. uri.
  • Župnija Selca in KD dr. Janez Ev. Krek Selca vas vabita na 8. KREKOV VEČER, ki bo v soboto, 30. 3., ob 20. uri v Krekovi dvorani v Selcih. Gost bo prof. ddr. Igor Grdina, leta 2017 je bil naš slavnostni govornik na slavnostni akademiji v Selcih ob 100. obletnici smrti dr. J. Ev. Kreka, in bo spregovoril o delovanju in življenju treh velikanov slovenskega naroda: dr. J. Ev. Krek – Ivan Cankar – dr. Andrej Gosar. Kot odličen poznavalec in sogovornik bo tokrat spregovoril o vsebini svoje zadnje knjige »Ivan Cankar: portret genija« in jo povezal z delom dr. Andreja Gosarja in našega rojaka dr. J. Ev. Kreka. Lepo vabljeni!
  • V noči iz sobote, 30. 3., na nedeljo, 31. 3., se ura prestavi na poletni čas!
  • V torek, 2. 4., ste k sveti maši in molitvi pred Najsvetejše za blagoslov v družinah še posebej vabljeni farani iz Topolj in Zabrekev.
  • V petek, 5. 4., bo obisk bolnih in ostarelih faranov na domu.
  • V petek, 5. 4., bo ob 17.30 v župnišču srečanje za starejše.
  • V noči s petka, 5. 4., na soboto, 6. 4., bo tiho celonočno češčenje Najsvetejšega.
  • V nedeljo, 7. 4., ima srečanje peta zakonska skupina.
  • Od nedelje, 7. 4., do sobote, 13. 4., bo potekal 14. radijski misijon na Radiu Ognjišče z naslovom Cerkev je mlada. Lepo vabljeni k poslušanju, lepo vabljeni pa tudi, da se pridružite družini Prijatelji Radia Ognjišče. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bodo sodelovali:kardinal Luis Antonio Tagle, nadškof Alojzij Cvikl, p. Marko Ivan Rupnik, Sašo Mugerli, p. Branko Cestnik, br. Jaro Knežević in p. Toni Brinjovc. Vsak dan bosta misijonska govora ob 10.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu na spletni strani Radia Ognjišče. Vsak večer ob 20.00 bo pogovorni večer, v katerem bodo lahko sodelovali poslušalci.
  • posebej vabljeni farani iz Ševelj.
  • V torek, 9. 4., ima ob 20. uri srečanje Biblična skupina.
  • V petek, 12. 4. ob 20. uri vabljeni v župnijsko Krekovo dvorano na PASIJONSKI VEČER. Predstavljena bo nova številka Pasijonskih doneskov 2019/14 in odprtje fotografske razstave »Slovenski pasijoni«. V letošnji izdaji Pasijonskih doneskov bo objavljen tudi prispevek p. Marjana Kokalja DJ z naslovom »Duhovni pomen Škofjeloškega pasijona«. Marjan je daljnega leta 1997 ob 80. obletnici smrti rojaka dr. Janeza Ev. Kreka režiral Krekovo ljudsko igro »Turški križ«. Na podlagi te uprizoritve ga je takratni župan Občine Škofja Loka Igor Draksler povabil k režiji Škofjeloškega pasijona, ki je bil prvič ponovno uprizorjen leta 1999.
  • V petek, 12. 4., ima ob 20.30 srečanje tretja zakonska skupina.
  • V soboto, 13. 4., bo srečanje za animatorje oratorija. Srečanje se prične s sveto mašo. Po njej bo spovedovanje in nato srečanje v župnišču.
  • V nedeljo, 14. 4., je cvetna nedelja. Blagoslov zelenja bo pri vseh mašah. Slovesni blagoslov zelenja pa bo ob 10. uri zunaj za cerkvijo pri križu. Na tiho, 5. postno nedeljo, boste lahko dobili oljčne vejice. Darovi za vejice bodo namenjeni za obnovo istrskih cerkva.
  • SPOVEDOVANJE: otroci v  tednu od ponedeljka, 8. 4., do petka, 12. 4.    Mladina: sobota, 13. 4., takoj po sveti maši. Odrasli: vsak torek in četrtek med molitvijo pred Najsvetejšim  in na cvetno nedeljo od 17.30 naprej.
  • Teden družine in radijski misijon (več glej zgoraj)!
  • V nedeljo, 24. 3., bo nabirka za Bogoslovno semenišče.
  • V soboto, 30. 3., vabljeni na predavanje prof. ddr. Igor Grdina.  (več glej zgoraj).
  • V petek, 5. 4., bo obisk bolnih in starejših faranov na domu (po 9.30 uri).
  • V nedeljo, 14. 4., je cvetna nedelja. Blagoslov zelenja bo zunaj pred cerkvijo. Na tiho, 5. postno nedeljo, boste lahko dobili oljčne vejice. Prostovoljni darovi za vejice bodo namenjeni za obnovo istrskih cerkva.
  • SPOVEDOVANJE: otroci in mladina v  petek, 12. 4., ob  17. uri. Odrasli:  vsak  petek  in  soboto  pol ure  pred  sveto mašo in  na 5. postno nedeljo po sveti maši.