Oznanila, 33. navadna – 18. 11. 2018

17h  –  na čast sv. Klemenu

24. 11.

sv. Andrej Dung, duhovnik in drugi vietnamski mučenci

17h  – Francka Jelenc, obl.

25. 11.

Nedelja – celodnevno češčenje

34. nedelja med letom –

JEZUS KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA

8h –  Katarina Rant

16h  – Franc Gortnar

na čast sv. Klemenu

za zdravje

Danes popoldne ob 3-h bo v Selcih dekanijsko srečanje članov  župnijski pastoralnih svetov. Vsi člani lepo vabljeni.

Od danes do prihodnje nedelje bo potekal Teden zaporov z naslovom »Bližajmo se z zaupnostjo«. Namen tedna je pobuda za molitev in pospeševanje zavedanja o potrebah zaprtih oseb in njihovih družin, žrtev kaznivih dejanj, zaporskega osebja in vseh tistih, ki zanje skrbijo.

V petek bo ob 17. uri sveta maša ob godu sv. Klemena, našega farnega zavetnika. K sveti maši vabljeni vsi farani!

V soboto bo romanje za kmete in kmetice. Odhod avtobusa s Češnjice  bo ob 6.30. Avtobus bo pobiral po dolini, zavil bo tudi v Bukovščico. Gremo na Dolenjsko. Ogledali si bomo kmetijo v Trebnjem,  kjer pridelujejo seneno mleko in ga sami tudi predelujejo (degustacija), nato še večjo kmetijo v Šentrupertu z okrog 160 glav živine. V Mokronogu bo sveta maša, po njej pa ogled sirarne z degustacijo sira. Sledi kosilo in nato še ogled hribovske kmetije ter večerja na kmečkem turizmu in nato odhod domov. Cena romanja je 42 €.

V nedeljo je praznik Kristusa Kralja vesoljstva in bo za našo župnijo praznik celodnevnega češčenja Svetega Rešnjega Telesa. Začetek bo s sveto mašo ob 8. uri. Sklep bo ob 16. uri s sveto mašo. Razpored češčenja po vaseh: ob 9-ih: Lavtarski vrh, Čepulje; ob 10-ih: Bukovščica; ob 11-ih: Knape; ob 12-ih: mladina in otroci; ob 13-ih: Laško, Pozirno; ob 14-ih: Hrib, Dunaj; ob 15-ih: Strmica; ob 16-ih: sklep s sv. mašo, ki ga bo vodil Bernard Rožman, kaplan v Železnikih. Vzemite si čas in se pridite zahvaljevat, slavit, prosit ali samo gledat, ne bo vam žal! (V Farnem listu je napaka!)

Vzemite nov Farni list!

V zakristiji lahko dobite za 2,50 € Marijanski koledar, za 5,90 € pa Pratiko.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika v Selcih, tel.:  0599-40877;  GSM 041/798 376,

ali duhovnega pomočnika Antona Slabeta; GSM 031/487-449.

Aktualna