Oznanila, 28. navadna – 15.10. 2017

Nedelja

29. nedelja med letom - misijonska

8h –  Lojze Tomažin

Danes po sveti maši boste lahko pred cerkvijo kupili Vincencijev koledar na temo "DOM, KI GA USTVARJA KULTURNA DEDIŠČINA". Priporočen dar za  koledar je 10 evrov. Zbrana sredstva bodo namenjena ureditvi stanovanja za družino brez doma. Vabljeni, da podprete akcijo.

Danes popoldne ob 15-ih lepo vabljeni v šolo na koncert v spomin Jerci Šolar z naslovom »MOJ PRELJUBI KRAJ DOMAČI«.

Veroučenci ste v mesecu oktobru vabljeni k molitvi rožnega venca pol ure pred sveto mašo v cerkev in sicer od 1. do 5. razreda ob petkih in od 6. do 9. razreda ob sobotah. K molitvi seveda vabljeni tudi drugi mladi in odrasli. Če ne morete priti v cerkev, vabljeni k molitvi doma.

V soboto, bo župnijsko romanje. Šli bomo k Sv. Gregorju (Krekov rojstni kraj), Sodražico, Goro nad Sodražico (mistkinja Magdalena Gornik), Ribnica (Krekovo kaplansko mesto), Gotenica, Kočevska Reka, Kočevje, Kočevski rog in še kaj. Odhod avtobusa s Češnjice ob 6.30 in ne kot piše v Farnem listu. Ustavljal bo na postajališčih po dolini. Cena romanja (prevoz, kosilo…) 30 €. Prijavite se do torka zvečer. Z Bukovščice se pripeljite v Selca, ker je most čez Soro zaprt. Še enkrat odhod je ob 6.30 s Češnjice.

V soboto župnija Sorica in Turistično društvo Sorica vabita na predstavitev knjige dr. Ivana Albrehta FILIP TERČELJ – Duhovnik v primežu dveh svetovih vojn in treh zločinskih režimov. Ob 17. uri bo spominska sveta maša za vse žrtve vojne in po vojnega obdobja. Med sveto mašo bo župnijski zbor skupaj z organistom, Tonetom Potočnikom, zapel nekaj pesmi pesnika, domoljuba, mučenca Filipa Terčelja. Ob 18. uri pa bo v dvorani Ivana Groharja predstavitev knjige. Vljudno vabljeni!

V nedeljo danes teden je misijonska nedelja. Pri sveti maši bo nabirka za misijone. Že v naprej Bog poplačaj za vsak vaš dar! Pri sveti maši pa bo sodelovala tudi s. Jožica, kateri se bo izročilo darove, ki so jih zbrali koledniki.

nujnih primerih, kot je previdevanje bolnikov ali primer smrti, vas prosimo, da se obrnete na

g. župnika v Selcih, tel.:  0599-40877;  GSM 041/798 376,

ali duhovnega pomočnika Antona Slabeta; GSM 031/487-449.

Oznanila, 8. navadna – 3. 3. 2019

3. 3.                  Nedelja            8....

Oznanila