Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 17. 09. 2017

Farni list št. 12 (17.9.2017)

KREKOV TABOR IN ZAKLJUČEK KREKOVEGA LETA

V soboto, 30. 9., in nedeljo, 1. 10., bo v Selcih potekal KREKOV TABOR. V soboto ste ob 20. uri vabljeni v Krekov dom na ogled burke s petjem CIGAN – ČAROVNIK, avtorja dr. J. Ev. Kreka, v izvedbi KTD Dražgoše. V nedeljo ob 10. uri bo sveta maša, ki jo bo vodil rojak p. Marjan Kokalj. Po sveti maši bo krajša predstavitev dr. J. Ev. Kreka. Nato bo čas za kosilo, ob 13. uri pa se bo začel program na Športnem parku Rovn, kjer bodo sodelovali naši mladi oratorijski glasbeniki, Gregor Čušin, Aleksander Mežek in Aleš Primc, ki bo spregovoril o pomenu dr. J. Ev. Kreka za naš čas. Prisrčno vabljeni!

KULTURNO DRUŠTVO DR. JANEZ EVANGELIST KREK SELCA pa vas ob 100-letnici smrti dr. Janeza Evangelista Kreka vljudno vabi na zaključno slovesnost Krekovega leta 1917 – 2017, ki bo v nedeljo, 8. 10. 2017. Ob 9.30 bo blagoslov prenovljene Krekove plošče na Krekovem domu v Selcih, ob 10. uri pa bo sledila slovesna sveta maša v župnijski cerkvi sv. Petra, ki jo bo vodil g. nadškof, msgr. Stanislav Zore. Po sveti maši bo pogostitev pred cerkvijo. Vse gospodinje naprošam za pecivo, ki ga prinesite v župnišče v soboto, 7. 10., do 17. ure. Hvala in Bog povrni!

Skozi celo leto, ki smo ga razglasili za Krekovo leto, smo ponovno obujali znanje o našem rojaku dr. Janezu Ev. Kreku, ki je bil in je še pomemben ne le lokalno za Selca, ampak za celoten slovenski narod. Bil je narodni tribun v političnem, kulturnem, verskem, socialnem smislu, vreden vsakega posnemanja. Zato s tem dnem ne zaključujemo našega raziskovanja in spoznavanja velikega moža naše preteklosti, ampak nadaljujemo, kakor so se selški fantje že v preteklosti zavezali:

»Spomin na te nikdar ne bo se zgubil

še pozni rod k hvaležnosti bo vabil!«