Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 23. 08. 2017

ORATORIJ SE POTEPA

Danes (v sredo) smo se oratorijci podali v svet. Obiskali smo naše glavno mesto. Po uvodnem zbiranju in zares navdušenem ter doživetem prepevanju smo namesto v župnišče zavili na avtobuse ter se zapeljali do Rakovnika na obisk k Mariji Pomočnici. Prijazno nas je sprejel tamkajšnji salezijanec Janez Suhoveršnik, nam malce predstavil cerkev, tamkajšnjo Marijo in čudeže, ki so se že don Bosku zgodili na njeno priprošnjo. Pri Lurški kapeli smo si ogledali današnjo dramsko predstavitev. Angelčka je zanimalo, če je bil Jezus kdaj tudi lump! J (Povprašajte udeležence, kaj so izvedeli.)

Sledilo je trpanje v avtobuse, potem pa skorajšen skok v vodo. Ko smo bili v kopalkah, namazani s sončno kremo in siti, je sledila zabava v treh bazenih – eden od teh ima celo dva tobogana. Ob štirih so nas pobrali avtobusi in varno dostavili v domače kraje.

Fino je bilo! več pa si boste lahko prebrali v oratorijskem časopisu.