Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 21. 08. 2017

ORATORIJ ODMEVA …

Vas zanima, zakaj je od recimo pol devetih dopoldne pa do štirih popoldne v Selcih vse živo? Animator Rok Miže je takole opisal današnji dan.

Ponedeljek, 21. 8. 2017

Danes smo pričeli z oratorijem. Animatorji smo se udeležili jutranjega sestanka ob 8. uri, potem pa smo vsi šli v cerkev, kjer so se otroci vpisovali v delavnice. Glasbeniki smo jih v cerkvi spremljali z oratorijskim bendom. Ob 9. uri je potekala kratka molitev, zaigrali smo še nekaj pesmi, potem pa nam je g. župnik dal še nekaj zadnjih navodil.

Sledila je igra, v kateri sta sodelovala angelček in evangelist Luka. Iz igre smo razbrali, da je simbol dneva uho, vrednota pa poklicanost. Več o tem smo izvedeli na katehezah, ki so bile prilagojene starosti otrok. Vsak animator je otrokom poskušal čim bolje predstaviti vrednoto dneva in jo povezati z igro. Otroci so se zelo dobro vživeli v potek, na dan pa je prišla še šala na temo, zakaj ne poslušamo Boga. Odgovor otrok se je glasil: "Ker je predaleč in ga ne slišimo." Vsi smo se dodobra nasmejali.

Naslednja dejavnost so bile razne delavnice, v katerih otroci neizmerno uživajo. Okoli 13. ure smo pojedli težko pričakovano kosilo, za tem pa se opravili na veliko igro, ki je trajala do 16. ure. Otroci so animatorje oblekli v razne kostume in vsaka skupina je predstavila svojo kreacijo. Otroci so veseli odšli domov v pričakovanju novega dne, animatorji pa na sladoled v župnišče. Čakala nas je še refleksija, kar pomeni skupni pogovor o današnjem dnevu in izmenjava mnenj. Voditeljica Zala nam je zaupala še navodila za jutri, potem pa smo odšli opravljat vsak svoje delo v župnišču. Pripravljamo se za nov dan, saj bo spet pestro!

Spremljajte naše vsakodnevno oglašanje tudi na spletu!