Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 7. 01. 2015

Oznanjevalci vesele novice

Na praznik Gospodovega razglašenja nismo le postavili k jaslicam kipce Treh kraljev, kamelo in slona, ampak so bili med nami »živi kralji«, koledniki. Fantje in dekleta, ki so v dneh od božiča do novega leta obiskali praktično vse domove v župnij Selca, so  na praznik Gospodovega razglašenja pri večerni maši prišli na začetku svete maše v sprevodu pred oltar in še enkrat zapeli koledniško pesem in vsem voščili blagoslovljeno novo leto. Vseh kolednikov je bilo 42. Po župniji so jih spremljali odrasli župljani. Spremljevalcev je bilo 20.

Na koncu maše, pa so prišli k oltarju še odrasli koledniki, štirje možje, ter res občuteno zapeli kolednico s pomenljivim sporočilom.

Prisrčna zahvala vsem kolednikom; mlajšim in odraslim, vsem spremljevalcem in vsem dobrotnikom, za dobro voljo ter za srce, ki želi narediti nekaj za druge. Zahvala tudi v imenu vseh, ki bodo deležni dobrote in pomoči v misijonskih deželah.

Milan