Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 5. 01. 2015

Zimski oratorijski dan

Letos smo imeli zimski oratorijski dan v soboto, 3. januarja  2015. Oratorijski dan je imel naslov:  »Kosmata vest«.

Pri izvedbi celotnega programa so sodelovali tudi animatorji iz župnije Sv. Lenart.  Na oratorijski dan so prišli tudi otroci iz župnije Sv. Lenart.

Do 9h smo se zbrali v cerkvi ob živahnem petju. Program smo začeli z jutranjo molitvijo. V župnišču smo animatorji zaigrali kratko igrico z naslovom: Kosmata vest. Nato smo se razdelili v skupine in začeli s katehezami. Pogovarjali smo se o slabi, oziroma »kosmati« vesti.  Sledilo je delo v delavnicah. Vsak se je že ob prihodu v cerkev prijavil v kateri delavnici želi sodelovati. Izbira delavnic je bila pestra. Delavnice so imele naslov: NEKAJ NOVEGA, FUN TIME, USTVARJAMO Z GLINO, RUMENI TISK, ŠKATLE, FRIZERSKA, VŽIGANJE V LES, PEČENI PUJSKI, MINICRAFE, FRAČE IN RISANJE NA MAJICE.

Ob 13h nas je čakalo kosilo iz restavracije Lušina in sicer odlični makaroni.

»Veliko igro«  smo imeli zunaj na snegu. Animatorji so pripravili zelo zanimive igre na devetih »otokih«. Vse so vključevale igre s snegom in na snegu.

Po končanih snežnih igrah smo se Bogu zahvalili za lep, pester in zanimiv oratorijski dan in se poslovili.

Erika Jenko in Sara Kokalj