Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 5. 12. 2014

Mladi za Karitas

Mlada srca osmošolcev, bodočih birmancev,  ter srca dobrih žena, članic Župnijske karitas, smo poskrbeli, da bodo s pomočjo ročno izdelanih voščilnic naši starejši  in bolni župljani  deležni  voščila in najboljših želja za božič in novo leto, v katerega bomo zakorakali prej kot v enem mesecu.

V četrtek, 4. decembra 2014, smo se osmošolci in članice  Župnijske karitas  zbrali v veroučni učilnici v Selcih  in naredili 200 res lepih, ročno izdelanih voščilnic, da jih bomo napisali mladi s pomočjo karitasovih sodelavk tem, ki ne morejo več prihajati v cerkev ali le bolj redko kdaj.

V vsako voščilnico je vtkano nekaj ljubezni, nekaj časa, nekaj čuta za naše bližnje in želje, da bi Kristus  vsakemu izpolnil želje, izražene na voščilnicah.   Tako smo tudi tokrat ob sodelovanju starejših mladi naredili nekaj za Karitas, torej dokazali udejanjeno ljubezen do bližnjih. Pred kratkim smo z enakim namenom delali za starejše adventne venčke.

Članice Župnijske karitas in osmošolci