Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 30. 11. 2014

Mladi s pomočjo odraslih za Karitas

V petek, 27. novembra 2014, se je ob 17h veroučna soba v Selcih spremenila v delavnico. Škatle z vejicami jelke, ciprese, brinja ter drugega zelenja so v rokah pridnih žena in osmošolcev začele prihajati  druga za drugo. Obročki, žice, sveče in  okraski so pod prsti  mladih ob mentorstvu odraslih začeli dobivati vse lepšo  obliko, dokler niso bili drug za drugim  na mizo položeni res lepi adventni venčki. Bilo jih je 47.  Že naslednji dan so »venčki odšli na pot«. Kot adventno darilo jih je najprej dobilo okrog 25 bolnikov in starejših župljanov Selc, Bukovščice in Svetega Lenarta, ki so bili deležni župnikovega obiska in Jezusove združitve pri svetem obhajilu. Tako so bodoči birmanci ob pomoči nekaterih odraslih župljank naredili nekaj lepega za starejše in bolne brate in sestre.

Ostale adventne venčke lahko dobijo župljani. Prostovoljni prispevki  so namenjeni za Karitas.   Če mladi niso dejavno vključeni v Župnijsko karitas, pa  plemenita  mlada  srca  rada storijo kaj dobrega za druge, bodisi da jih  razveselijo, jim darujejo nekaj časa, nasmeh, mladostno igrivost ali pa se potrudijo, da izdelajo kaj konkretnega (tokrat adventne venčke)  ter prostovoljne darove namenijo za dobrodelnost. Teden karitas  tako prinaša konkretne sadove udejanjene ljubezni.

Hvala vam, gospe, hvala vam, mladi, za srce, ki čuti z drugimi!

M. G.