Avtor: Jošt Rovtar Objavljeno: 9. 01. 2022

Farni list št.1 (9.1.2022)

VERSKA STATISTIKA ZA LETO 2021

V SELCIH  je bilo lansko leto pri krstu 30 otrok, 17 deklic in 13 fantov, 22 jih je bilo iz urejenih zakonov, 7 iz izvenzakonskih skupnosti, en otrok iz civilnega zakona. Vsi otroci so bili pri krstu v prvem letu starosti. Prav je, da še posebej zavzeto molimo za mlade, da bi imeli pogum sklepati zakrament svetega zakona in bi tako gradili svojo družinsko srečo na trdnem temelju – Kristusu in da bi bili odprti za življenje.

Pri prvem svetem obhajilu je bilo 24 otrok. Vseh obhajil je bilo podeljenih 22.500.  Pri sveti birmi je bilo 32 otrok. Bili so štirje oklici. Poroki sta bili dve. Ženina sta bila stara 27 ter 38 let, nevesti pa  23 in 39 let.

Pogrebov je bilo kar 32. Od teh je bilo 17 pripravljenih na smrt z vsaj enim izmed zakramentov (spoved, maziljenje, obhajilo), 15 pokojnih na smrt ni bilo pripravljenih in so umrli neprevideni. Umrlo je 11 žensk in 21 moških. Najstarejša ženska je bila stara 97 let, najmlajši (dve) 60 let, povprečna starost umrlih žensk je bila 82,5 let. Najstarejši umrli moški je bil star 92 let, najmlajši pa 60 let, povprečna starost umrlih moških je bila nekaj več kot 79 let. Bilo je 6 krst in 26 žar. Pri šestih pokojnih je bil zadnji vzrok smrti Covid-19.

Gospodarstvo: V lanskem letu smo zbirali sredstva za obnovo strehe na cerkvi in zvoniku na Bukovici. Ker na razpisu na Ministrstvu za kulturo nismo bili sprejeti, se dela še niso mogla začeti. Tako bomo še naprej zbirali sredstva, saj je predračun nekaj več kot 100.000 €. Nabirke prve nedelje v mesecu bodo namenjene za obnovo zvonika. Bomo pa finančna sredstva iskali še drugje in se še enkrat prijavili na državni razpis.

STATISTIKA BUKOVŠČICA.

Krščeni so bili štirje otroci (dve deklici in dva dečka) vsi v prvem letu starosti. Dva sta bila iz  cerkvenega zakona, dva iz izvenzakonskih skupnosti.

Pri prvem svetem obhajilu je bilo 5 otrok. Vseh obhajil je bilo podeljenih 3.300. Pri sveti birmi sta bila dva otroka v Selcih. Poroki  sta bili dve in štirje oklici. Nevesti sta bili stari 28 in 27 let, ženina oba 31 let.

Lansko leto so bili trije pogrebi (Miha 68, Marjan 78, Vinko 85). Dva pokojna sta bila na smrt pripravljena z vsemi zakramenti (spoved, obhajilo, maziljenje). Bila je ena krsta in dve žari.

Gospodarstvo: V lanskem letu smo in bomo tudi letos zbirali sredstva za menjavo peči ogrevanja v župnišču, ki je sedaj na kurilno olje.

Voščilo župnika Damjana in duhovnega pomočnika p. Stankota: Zahvaljujem se vsem, ki kakorkoli pomagate in darujete svoj čas v dobro župnijske skupnosti. Bog vam bogato poplačaj vse vaše molitve, denarne in druge darove, ki jih namenite meni osebno ali duhovnemu pomočniku, za vsa kosila (ko ni bilo Corona omejitev) ob sobotah in nedeljah in še kdaj vmes, za koline, bero in vsa praznična voščila, dobre želje in namene, s katerimi naju podpirate v duhovniškem služenju.

Vsem faranom (obeh župnij) želiva obilo zdravja, miru in veselja v srcu in družinah, uspeha pri delu, odprtost za vse dobro, nad vsem pa naj bedi Božji blagoslov.

Celotni farni list si lahko pogledate na spodnji povezavi!!!!